Dubaj

Dubaj

Rychlá kalkulace hotelu

Dubaj
Odlet
Nocí v hotelu
Anantara The Palm Dubai Resort & Spa
Hotel

Pro hotel Anantara The Palm Dubai Resort & Spa není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Anantara The Palm Dubai Resort & Spa.

Typ pokoje
Strava

Letecká společnost
Bonus
EUR
Cena zájezdu
- /osoba
Původní cena
-/osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Akční sleva
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Počítáme cenu Vašeho zájezdu. Vyčkejte prosím.
Počítáme cenu
Vašeho zájezdu.
Vyčkejte prosím.

 

Dubaj představuje luxusní enklávu ve Spojených Arabských Emirátech (SAE), které jsou plné kontrastů. Po Abu Dhabi je to druhý největší emirát z celkových sedmi, ale zato se 2,5 miliony obyvatel je ze všech nejlidnatější. Je to místo kde najdete, jak starobylou část s romantickými uličkami a hemžícím se životem, tak také moderní město s výškovými budovami a výrazným nádechem luxusu. Ne nadarmo drží Dubaj prvenství v nejvyšší budově na světě v podobě Burj Khalifa.

Dubaj se vyznačuje kulturní rozmanitostí, a ačkoliv má kořeny v islámu, zdejší společnost je velmi otevřená k návštěvníkům. Nejčastější volnočasovou aktivitou návštěvníků jsou právě nákupy, jelikož Dubaj je se svými nákupními centry a tradičními trhy ideální destinací pro milovníky utrácení za oděvy, obuv, šperky a mnohé další.

 

3 hlavní části Dubaje

Břehy 12 kilometrů dlouhé zátoky označované Creek protínají téměř celé město.

  • Na severovýchodním břehu leží část Deira. Okouzlí Vás zdejší atmosféra starých časů a arabských tradic, protože celá čtvrť je jedním velkým pouličním trhem. Najdete zde stánky s kořením, látkami, tradiční umělce a řemeslníky, arabské kavárny, indické restaurace a největší zlatý trh na světě Gold Souq, kde pod dlouhou dřevěnou střechou nabízí nespočet obchůdků všechny možné podoby zlata – prsteny, řetízky, ale i pruty a cihly. I tady platí arabská zásada obchodování – smlouvat!
  • Jihozápadní břeh patří části Bur Dubai, která byla původně rybářská osada, a později ji ozdobily honosné paláce šejků, kteří odtud vládli.
  • Plynule navazuje nejmodernější a nejluxusnější čtvrť Jumeirah. Místo, kde bydlí nejvyšší vrstvy, kde stojí nejpřepychovější hotely včetně nejvyššího Burj Khalifa, a kde se budují nejnovější sportovní centra, se táhne 40 kilometrů podél okouzlujícího mořského pobřeží.
dubaj-novy-web-001.jpg 
 

 

dubaj-novy-web-013.jpg 

Město mnoha možností

V Dubaji si každý najde to své. Na milovníky přírody čeká jedinečná možnost vidět nekonečné množství různých druhů ptactva, kteří do Dubaje přilétají. Neobyčejným arabským dobrodružstvím je noc strávená v poušti v beduínském stanu a jízda na velbloudech. Třešničku na dortu si pak můžete užít v podobě sjíždění dun na lyžích, snowboardy či vyjížďka v terénním automobilu. Na druhou stranu se zde rozprostírají také bílé písečné pláže vhodné jako základna pro vodní sporty i potápění. Skutečným unikátem jsou ve vyprahlé pouštní krajině Emirátů zelená golfová hřiště, pečlivě zavlažovaná a udržovaná na nejvyšší úrovni.

 

 

Poloha a počasí

Ideální poloha Dubaje na obratníku Raka na Arabském poloostrově zaručuje téměř celoroční krásné počasí. Léta bývají velice horká a v zimních měsících jsou chladnější noci a občas se objevuje i déšť, který naplňuje vyschlá koryta vádí. Hotelové pláže, které zaručují dostatek místa pro klidný odpočinek, jsou písčité a krásně bílé.

dubaj-novy-web-016.jpg 
 

Užitečné a základní informace o Dubaji

 

Lidé a náboženství

Islám je jediné oficiální státní náboženství. Vláda SAE sice toleruje ostatní náboženství, ale šíření idejí jiných náboženství, např. v mediích je nelegální. Islám se zde ale nevyskytuje v tak striktní formě jako v některých okolních zemích. Je ale doporučováno dodržovat místní nařízení a zvyklosti (např. zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti, zákaz homosexuality, patřičně zahalené ženy, zákaz konzumace jídla v průběhu dne během Ramadánu,…). Přesto je v zemi přibližně 31 kostelů a jeden hinduistický chrám.

Svatý měsíc Ramadán - Měsíc Ramadán je 9. měsíc muslimského kalendáře, a protože je měsíc v muslimském kalendáři kratší než v křesťanském, každý rok se posouvá o přibližně deset dní dříve. Turisté navštěvující zemi v tomto období by měli mimo komplex hotelu respektovat místní věřící a zdržet se pití, jídla, žvýkání a kouření na veřejnosti. Většina restaurací v turistických oblastech je otevřena přes den, ale je zpravidla zakryta paravány před zraky kolemjdoucích. Hotely mohou v tomto období částečně nebo úplně omezit servírování alkoholu a částečně omezit servírování jídla během dne. Také oblečení turistů mimo komplex hotelu by mělo být konzervativnější. Měli byste se vyvarovat plavek, tílek a krátkých sukní a kraťasů. Přes den jsou ulice většinou poloprázdné, zato večer jsou živé a rušné.

dubaj-novy-web-009.jpg 
 

 

 dubaj-novy-web-022.jpg

Jazyk

Úřední řečí je nejenom v Dubaji, ale v celých Emirátech arabština. Nemusíte se ale bát, že byste se nedomluvili, většina obyvatel bez problémů hovoří anglicky a v hotelu je to samozřejmostí. Také nápisy ve městě jsou v maximální většině vícejazyčné.

dubaj-novy-web-025.jpg 

Měna a peníze

Oficiální měnou je v celých Spojených Arabských Emirátech arabský dirham, který využívá zkratku AED a dělí se na 100 filsů. Kurz se pohybuje kolem 1AED za 6,5 CZK. Je ovšem lepší vždy zkontrolovat aktuální směnný kurz před cestou. K placení lze dobře využít i platební karty, nicméně určitý obnos hotovosti je doporučován si vzít s sebou.

 

 

Smlouvání

K arabským tržištím patří smlouvání asi tak jako Eiffelova věž k Paříži. Je to určitý zvyk, který ke zdejším nákupům zkrátka patří. Nebojte se tedy této praktiky využít na tržištích, u stánků nebo i v některých kamenných obchodech. Arabové to mají v povaze a nebudou to brát jako urážku.

 

Víza

Od 7. 5. 2015 již nejsou potřeba víza pro pobyt na území Spojených Arabských Emirátů a tedy i v Dubaji. Na základě smlouvy EU a SAE mohou turisté pobývat po dobu nejvýše 90 dnů během období 180 dnů. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Časový posun a doba letu z ČR

Časový posun je zde pouhé +2 hodiny (v letním čase) a +3 hodiny (v zimním čase), doba přímého letu z Prahy či Vídně zabere přibližně pět a půl hodiny.

Elektřina

V Dubaji jsou nejčastěji používané elektrické zásuvky se třemi kolíky stejného typu jako ve Velké Británii. Pro naše spotřebiče je tedy potřeba používat adaptér. Napětí je 220 V.

Zdraví a hygiena

Zdravotnictví je v celé SAE na dobré úrovni. Převažují soukromé kliniky a specializovaná privátní zdravotnická zařízení. Poplatek za běžné vyšetření v soukromých zdravotnických zařízeních je od 100,– AED a cena lékařského ošetření závisí na provedených úkonech a předepsaných lécích. Žádné dohody o bezplatném poskytování zdravotní péče občanům ČR v SAE nejsou sjednány. Turistům proto doporučujeme, aby do SAE necestovali bez mezinárodního zdravotního pojištění na dobu cesty. Většina zdravotních rizik plyne z vysokých teplot, je tedy třeba dodržovat pitný režim. Kohoutková voda bývá většinou nezávadná, i když většina místních i tak preferuje vodu balenou. Při cestě do Dubaje není třeba povinně podstoupit žádné očkování. Doporučených očkování je ale několik (břišní tyfus, žloutenka A i B).

Oblečení

Další citlivou záležitostí související s náboženstvím je oblečení žen turistek. V hotelovém komplexu není problém, problém nastává při jeho opuštění. Místní ženy chodí zahaleny v tzv. abajích, které jsou černé, aby jejich postava nebyla vidět, a zahalují ji od hlavy až k patě, zakryté jsou i vlasy. Pokud vyrazíte na „desert safari“ budete mít možnost si toto tradiční oblečení vyzkoušet. Proto se doporučuje turistkám, i přes velké teplo, aby zbytečně nenosily velmi vyzývavé oblečení mimo hotelový komplex. Obzvláště pak v období Ramadánu. Na veřejných plážích se nesmí opalovat nahoře bez a mimo pláže se nepohybujte v plavkách.

dubaj-novy-web-011.jpgdubaj-novy-web-014.jpgdubaj-novy-web-015.jpg 
 

 

Základní Informace o Spojených Arabských Emirátech

Spojené Arabské Emiráty (United Arab Emirates) jsou federací ležící v jihozápadní Asii v oblasti Blízkého východu na Arabském poloostrově. Ze západu ho omývají teplé tyrkysové vody Perského zálivu z východu Indický oceán. Většina povrchu má pouštní charakter. Země se administrativně člení na sedm autonomních absolutních monarchií s federativním uspořádáním: Abu Dhabi, Dubaj, Sharjah, Fujairah, Ajman, Umm al Quwain a Ras al Khaimah. Každý emirát má své stejnojmenné hlavní město, přičemž za hlavní město celých Emirátů je považováno město Abu Dhabi. Nejžádanějším turistickým místem je jednoznačně Dubaj. Dubaj byla v roce 2007 osmým nejnavštěvovanějším městem na světě.

V hlavním městě Abu Dhabi žije přibližně pětina všech obyvatel. Celkový počet obyvatel je cca 5 000 000 s rozlohou cca 83 600 m². Většina obyvatel žije podél pobřeží, ve vnitrozemí je jen několik obydlených oáz. Úředním jazykem je arabština, ale běžně se všude domluvíte anglicky. Obyvatelstvo se skládá z pouze 20 % místních obyvatel a zbytek tvoří přistěhovalci za prací, hlavně z ostatních arabských a muslimských zemí v Asii. Výše migrace je jedna z nejvyšších. Největší skupinu přistěhovalců tvoří Indové, dále Pákistánci, obyvatele Bangladéše, Filipín, Srí Lanky, ale i expatrioti z vyspělých evropských států, Asie, severní Ameriky a Austrálie.

Nezaměstnanost je vůbec jednou z nejnižších ve světě a to kolem 2,5 % a gramotnost obyvatel vzrostla z posledních 20 let téměř o 100 %. Z hlediska hospodářství jsou Spojené Arabské Emiráty zaměřeny zejména na těžbu a zpracování ropy a zemního plynu, díky čemuž se staly jedním z nejbohatších států světa.

 dubaj-novy-web-003.jpgdubaj-novy-web-005.jpg
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.