Dubaj

Naše doporučení - Dubaj jsme procestovali

 

Z Prahy letecky do Dubaje, luxusně na palubě Emirates

Dubaj představuje vzrušující spojení silných tradic a ambiciózní futuristické vize. Budete fascinování její energií, optimismem a otevřeností k lidem z jakéhokoliv koutu světa. Je to místo, které se neustále proměňuje, a Vy toho můžete být svědkem.

Cestovní kancelář Modrý Maurícius Vám připraví zájezd do Dubaje přesně podle Vašich požadavků. Dubaj představuje jednu z našich specializací! Každý pobyt ve Spojených arabských emirátech je vytvořen speciálně s ohledem na individuální přání a potřeby klienta. Termín, délka pobytu, výlety nebo kvalita ubytování – všechno bude sestaveno podle Vašich přání. Odlet je možný z Prahy nebo Vídně každý den, délka pobytu může být libovolná. V nabídce pro Vás máme široký výběr hotelů pro každého a rádi Vám poradíme.

Dubaj nabízí spoustu možností zábavy, jak pro dospělé, tak také pro děti. Můžete celou dovolenou relaxovat u moře, na plážích nebo vyrazit na nákupy, vyjet s džípy do pouště, navštívit aquapark, delfinária a i poznat spoustu dalších atrakcí, jejichž nabídku naleznete na našich stránkách.

 dubaj-novy-web-007.jpg
 
 

  

Hledáte jedinečné zážitky v Dubaji?

Dubaj sama o sobě je jedinečná, a to právě díky příležitostem, které se zde pro návštěvníky nabízejí. Na našich stránkách Vám představíme možnosti, které v Dubaji či okolních Emirátech můžete prožít. Vybírat si můžete zážitky jako výlety do pouště, poznávání Dubaje, návštěva aquaparků a další exkurze, výlety a aktivity zmíněné v sekcích Exkurze nebo Aktivity. Vzpomínky z jízdy na velbloudovi, z lyžování na sněhu či prozkoumávání města samotného s mnoha nákupními centry a mrakodrapy Vás budou doprovázet po zbytek života.

Dovolenou si můžete sestavit z nabídky mnoha dalších výletů zahrnujících poznávání města, objevování přírody, pozorování zvířat, velkolepé nakupování či nejrůznější dobrodružství.

 

Hotely jsme osobně navštívili a poradíme Vám

Náš tým opakovaně navštěvuje všechny nabízené destinace. Proto Vám naši osobní poradci umějí vždy detailně popsat nabízené hotely a služby. Sdělíte-li nám svou představu, doporučíme Vám hotely, které Vám budou vyhovovat. Podělíme se s Vámi o své zkušenosti z cest a ukážeme Vám námi pořízené neretušované fotografie. S hotely máme výborné vztahy, takže jsme schopni plnit i nadstandardní požadavky.

Ing. Ondřej Světlík
Procestoval jsem svět, poradím Vám. ONLINE dnes
dnes 18.06. od 08:30 do 17:00
 

 

dubaj-novy-web-011.jpg 

Kdy je vhodná doba pro návštěvu Dubaje?

Dubaj je díky své poloze na Arabském poloostrově ideální pro návštěvu v jarních či podzimních měsících, tedy od října do prosince či od března do května. Teploty se v tomto období pohybují kolem 30°C a voda v moři dosahuje na jaře až 26°C a na podzim až 28°C.

Mimo hlavní sezónu v letních měsících s teplotami kolem 40°C není voda o 30°C zrovna ochlazující. Nejméně lidí jezdí do Dubaje právě v létě. I když jsou ceny za ubytování a další služby nejnižší, horké počasí může být až nesnesitelné. Pokud jste ale na úporná vedra zvyklí, jistě nižší ceny oceníte, stejně jako nepřelidněné pláže. V hotelech navíc díky nízké obsazenosti budete mít více soukromí a personál se Vám bude moci lépe věnovat.

V období zimy je doporučováno si přibalit i svetr, protože v noci mohou teploty spadnout až k 15°C.

  

Doporučení ohledně Ramadánu

Ramadán představuje 9. měsíc muslimského kalendáře, a protože je měsíc v muslimském kalendáři kratší než v křesťanském, každý rok se posouvá o přibližně deset dní dříve. Je to islámský svátek, během něhož je v celém muslimském světě držen půst.  Touto dobou bude také ve Spojených Arabských Emirátech většina restaurací a obdobných podniků zavřena nebo budou mít upravenou otevírací dobu. Omezení se netýká hotelových restaurací. Přes den je během Ramadánu klid, zatímco po západu slunce vše ožívá a jsou běžné různé oslavy. V tomto období je důležité dodržovat následující pravidla:

  • Netančete a nezpívejte na veřejnosti v kteroukoliv denní či noční hodinu. V SAE nebude v průběhu Ramadánu hrát žádná živá hudba. Pouze v barech bude povolena hudba na pozadí.
  • Nenoste přiléhavé oblečení a volte takové oděvy, které neodhalují Vaše tělo.
  • Nekuřte, nepijte, nežvýkejte žvýkačky a nejezte na veřejnosti v čase mezi východem a západem slunce. Je to totiž považováno za urážlivé. Takové chování může vyústit až k napomenutí či pokutě od policie, v horším případě se může stát, že strávíte zbytek měsíce ve vězení.
  • Nenadávejte na veřejnosti. Rouhání je odsuzováno po většinu roku a při Ramadánu je bráno za obzvláště urážlivé.
  • Nepijte žádnou tekutinu v otevřených prostorách na veřejnosti, i když zrovna běháte nebo cvičíte. Obecným pravidlem je, že se nepije, nejí a nekouří na veřejnosti od východu do západu slunce bez ohledu na to, že si myslíte, že Vás zrovna nikdo nevidí. Hlavní noční kluby budou zavřeny, ale ve večerních hodinách bude většina hospod a barů otevřena. Zatímco některé lokály mohou otevřít již před západem slunce, nebudou podávat alkohol až do 19:00.
  • Neposlouchejte nikdy hlasitou hudbu, ať už v autě, na pláži nebo i doma. Pokud by byla slyšet, mohla by urazit.

 

Stopover v Dubaji

Při cestě do vzdálených exotických destinací na palubě letecké společnosti Emirates můžete svůj přestup v Dubaji zpestřit zastávkou a krátkým pobytem na několik dní. Pokud toužíte po objevení zdejších městských atraktivit a krás nebo se chcete vydat za výhodnými nákupy nebo si prostě jen potřebujete odpočinout mezi dlouhými lety, je pro Vás stopover v Dubaji to pravé.

Při odletu z Prahy a Vídně můžete navštívit více než 100 destinací právě s přestupem v Dubaji. I za takovou krátkou dobu si můžete užít nezapomenutelné okamžiky v tomto dynamickém městě v arabské poušti. Více informací o zastávce v Dubaji najdete zde.

 

Partnerská společnost

Naší partnerskou organizací ve Spojených Arabských Emirátech je společnost Royal Gulf Tourism či Desert Gate Tourism. Obě společnosti pro naše klienty zajišťují kompletní servis a osobní služby po celou dobu pobytu, zejména tedy přivítání na letišti, transfer do hotelu, exkurze v průběhu pobytu, až po dopravu zpět z hotelu na letiště. Pokud máte zajištěny transfery naší cestovní kanceláří, pak Vás zástupce naší partnerské organizace bude čekat na letišti s cedulkou s Vaším jménem. Telefonní číslo na zástupce naleznete na voucheru na ubytování, který dostanete v naší cestovní kanceláři při odbavení.

Společnost Royal Gulf Tourism byla založena roku 1996 a to se specializací na evropský trh, nejdříve na Británii a později na Českou Republiku. Není proto náhodou, že tato společnost má česky mluvící zástupce. Společnost má vysoce profesionální a vyškolené zaměstnance, mezi které patří i česky mluvící průvodci a společnost nabízí exkurze v českém jazyce.

Také partneři Desert Gate Tourism mají již dlouholetou tradici v poskytování turistických služeb ve Spojených Arabských Emirátech, a to včetně asistence českého delegáta na místě. Společnost byla založena v roce 2004 a zaměřuje se na poskytování služeb vyoské kvality, které za roky své existence stále více zdokonaluje.

 dubaj-novy-web-016.jpg
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.