Dubaj

Exkurze v Dubaji

Sestavte si svoji dovolenou z nabídky denních výletů. Připravili jsme pro Vás široká škálu výletů, od poznávání měst, přes poznávání přírody, pozorování zvířat až po různé dobrodružné zážitky.

 

dubaj-novy-web-038.jpg 

Exkurze a výlety v Dubaji a okolí

 

 

Desert Safari – pouštní safari

Již velmi klasický a oblíbený výlet všech návštěvníků Spojených Arabských Emirátů, potažmo Dubaje. Půldenní odpolední výlet spojuje poznání pouště zábavnou formou s gurmánským zážitkem z grilované večeře doprovázené kulturním vystoupením. Výlet na pouštní safari terénními jeepy je jedinečnou příležitostí vidět zlaté písečné duny Arábie, zažít jízdu jako na horské dráze, pozorovat západ slunce a ochutnat minerální vodu. Dalším úžasným místem k návštěvě je beduínský tábor uprostřed nekonečné pouště. Můžete zde vyzkoušet zdobení Hennou, arabskou GAVA, místní šaty, vodu, čaj a kávu. Nejnapínavější částí cesty je jízda na velbloudech a okouzlující břišní tanečnice vlnící se v rytmu arabské hudby a nezapomene se ani na skvělou večeři z grilovaných specialit formou bufetu. (Tento výlet se nedoporučuje hostům se srdečními problémy, bolestmi zad a krku.)

dubaj-novy-web-019.jpg 
 

 

Dhow Cruise – plavba tradiční lodí

Zveme Vás na plavbu arabskou plachetnicí po řece. Křižování Dubajského zálivu je novým zážitkem, který si nemůžete při návštěvě Dubaje nechat ujít! Představte si sami sebe, jak večeříte grilované speciality při plavbě s fascinující září Dubajského zálivu, hudbou a břišními tanečnicemi a usrkáváte svůj oblíbený drink. Nikdy nebylo tak snadné najít romantiku. Večeře na Dhow Cruise nabízí netušený a odlišný pohled na krásy města Dubaj, které je úchvatnou kombinací i soubojem tradičního a moderního způsobu života. Vychutnejte si úžasnou oslavu libanonské kuchyně a arabské kávy – výborný pocit pravé arabské pohostinnosti si můžete vychutnat každý večer v roce díky našemu online agentovi. Zveme Vás na tento ohromující zážitek a slibujeme, že bude jedním z těch, na něž nezapomenete.

 dubaj-novy-web-039.jpg
 

 

Okružní jízda po Dubaji

Město Dubaj nabízí nové prostředí všude, kam dojdete, mísí dohromady tradici a modernost. Je všeobecně známé, že Dubaj je nejnavštěvovanější destinací Středního východu. Krásné město uprostřed zlaté pouště dodává osobní kouzlo pobřeží zálivu. Exkurze Vám dá možnost prozkoumat Dubaj dříve a dnes. Provezete se po nejslavnějších památkách Dubaje, od staré části města až po nejnovější a nejmodernější stavby současnosti. Cestou navštívíte „old souk“, kde uvidíte tradiční tržiště, „Heritage Village“, tradiční dům s ukázkou původního způsobu života starousedlíků, „House of Sheikh Saad Al Maktoum“ oficiální sídlo tohoto vládce Dubaje mezi lety 1912–1958, Dubai Museum, projedete slavnou Sheikh Zayed Road s její dominantou Burj Khalifa, Dubai Mall s akváriem a bruslící plochou, dále Mall of Emirates se Ski Dubai. Dále na Vás čeká projížďka po Jumeraih Road s návštěvou Madinat, arabských Benátek, změť kanálů, které křižují klasické loďky Abra, Burj Al Arab a Gold Souk. Výlet se koná ve čtvrtek a v neděli. Poznání města lze spojit s odpoledním čajem nebo s obědem na Burj Al Arab.

 

Den v aquaparku

Skvělým plánem jak strávit parný den je aquapark Aquaventure v hotelu Atlantis. Objevte vodní svět nekončící zábavy. Sjíždějte dech beroucí skluzavku Ziggurat, navštivte zátoku žraloků nebo se projeďte na divoké řece, která má více jak kilometry peřejí, vodopádů a vln. Pro malé návštěvníky je tu dětský klub Splashers, ve které jsou malé skluzavky a mělké bazénky přizpůsobeny dětem. Aquaventure má svoje vlastní pláže, kde můžete relaxovat u moře. Největší a nejzajímavější vodní parku na Blízkém Východě se rozkládá na 42 akrech a nabízí nepřeberné množství atrakcí a zábavy doplněné svěží tropickou krajinou a soukromou pláží. Vzrušení z rychlosti si užijete na několika skluzavkách, klidnější jízdu nabízí divoké řeky, 700m dlouhá pláž s oázami a na nejmenší čeká dětské hřiště. Návštěvu Aquaventure je možné spojit s návštěvou Lost Chambers (ztracených komnat) v Atlantisu. Můžete si vybrat i aquapark Wild Wadi.

 dubaj-novy-web-036.jpg
 

 

Rybaření

Dubaj je neodmyslitelně spjata s rybařením, obchodem s rybami a lovem perel. Pozůstatky tohoto tradičního hospodářství jsou zde patrné dodnes. Teplé vody zálivu a bohatý podmořský život láká nejednoho hladového sportovního rybáře. Dubaj je ale více známá pro svoji futuristickou architekturu, nákupy a sedmi hvězdičkové ubytování. Je těžké uvěřit, že v tomto luxusu se dá i výborně rybařit.

 

Dune Buggy Safari – v písečných dunách za volantem

Vychutnejte si dobrodružnou jízdu po dunách za volantem v plně automatizované, dvousedadlové, off-road bugině. Půldenní výlet začíná dopoledne kolem 8:30. Po příjezdu do pouště Vás čeká krátká instruktáž a pak už hurá za dobrodružstvím v dunách.

Plavba lodí

Chcete poznat Dubaj z moře. Plavba lodí s večeří Vás zavede na nejatraktivnější místa Dubaje: Palm Jumeirah a Burj Al Arab, Dubai Marina, což je nejluxusnější přístav v Dubaji, výhled nabízí krásnou residenční čtvrť podél přístavu a po vyplutí na moře výhled na nejinovativnější a nejambicióznější projekt Palm Jumeirah.

 

Exkurze a výlety do dalších emirátů

Hatta

Hatta leží na východě země na hranicích s Ománem. Tento půldenní výlet Vás zavede do 200 let staré vesnice v Hatta na úpatí drsného Hajar pohoří. Odjezd je brzy ráno jeepy s náhonem 4X4, cesta trvá přibližně hodinu. Až se dostanete do hor, bude následovat dobrodružná jízda ve skalách, odměnou nám budou nádherné výhledy na horskou vyprahlou krajinu. V horách se skrývají tzv. Wadis, vyschlá koryta řek, která jsou po zimě naplněna dešťovou vodou z hor. Uvidíte též malé osady skryty hluboko v horách. Koryta řek vytváří nádherné malé a střední kaňony, mezi nimiž se můžete projít, či se vykoupat v chladivé vodě, která Vás v parných dnech příjemně osvěží. Výlet je s obědem. Minimální počet účastníků 4.

Al Ain

Al Ain, město v Emirátu Abu Dhabi, jediné turisty navštěvované město uprostřed pouště, též nazývané jako zahradní město. Po cestě z Dubaje Vás bude obklopovat pouštní scenérie, zastavíte se na archeologických vykopávkách Hilli, které se jsou údajně 5 000 let staré. Následuje prohlídka muzea, které je hned vedle staré pevnosti a prohlídka oázy s městem Buraimi s jeho prastarým systémem zavlažování. Dále navštívíte Al Ain Palace muzeum, který byl sídlem vládce Al Ain Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan od roku 1927 až do počátku 70. let. Možná je i návštěva ZOO se vzácným druhem antilopy, která se vyskytuje jen v Arabské poušti – Oryx. Výlet nezahrnuje jídlo, je celodenní a koná se každou neděli.

Sharjah & Ajman

Tento výlet Vás zavede hned do dvou Emirátů. Začnete prohlídkou Ajman a jeho muzea, které se nachází ve starobylé pevnosti, které se jednou stala sídlem vlády tehdejšího panovníka Sharjah. Po cestě uvidíte mešitu krále Faisal, jenž je největší mešitou v Sharjah a byla postavena na počest krále Saudské Arábie, po kterém je i samozřejmě pojmenována. Emirát Sharjah oplývá magickým kouzlem díky tradičním domům, které jsou zhotoveny z mořských korálů a barevného tržiště. Vše je zachyceno v muzeu, nacházející se v nově renovované pevnosti Fort of Ajman. Tento výlet je půldenní, nezahrnuje jídlo a koná se každý čtvrtek a neděli.

Abu Dhabi

Po cestě do hlavního města budete míjet známou industriální zónu Jebel Ali. Abu Dhabi je plné luxusních vil, paláců a ostrůvků, to vše obklopeno průzračným modrým mořem a bílým pískem. Navštívíte Al Husn Fort, přístav a výrobnu lodí Dhow Yard, promenádu ve stylu riviéra – Corniche, Heritage Village a krásnou bílou mešitu Sheikh Zayed Grand Mosque. Je možné dle přání navštívit veřejně přístupný Emirates Palace Hotel nebo Ferrari World. Podobně jako Dubai je i Abu Dhabi rychle se vyvíjejícím městem s řadou jedinečných a atraktivních plánů, které v sobě snoubí tradici a historii s moderním a luxusním. Tento výlet nezahrnuje jídlo, je půldenní a koná se každé úterý a sobotu.

Východní pobřeží

Tento klenot Arábie čeká na to být objeven. Pohoří Hajar majestátně vystupující z pláží, řada údolí stáčející se dolu k moři, starobylé pevnosti a hrady, palmové háje vytvářející alespoň trochu stínu na vyprahlé poušti a skalách, to vše uvidíte po cestě do Emirátu Fujairah. Celodenní výlet začíná zastávkou na pevnosti Bithna Fort, která byla postavena před mnoha lety za účelem ochrany města. Dále cesta vede do Heritage Village, která zobrazuje tradiční život místních lidí. Výstava zahrnuje ukázky domů, vaření, nástroje na farmaření, ale i dávný systém zavlažování, zvaný Al Yazrah systém. Po návštěvě Fujairah následuje návštěva zahrad Al Ain. Další kroky Vás zavedou do malebné rybářské vesnice Dibba. Při cestě se zastavíte v nejstarší mešitě SAE zvané „the Badiya Mosque“ nebo také „Ottoman Mosque“, která je jedinečně vyzdobena ve čtyřech kupolích a hlavním masivním pilíři, pocházející z 15. st. Po cestě budete míjet přístav Khor Fakkan, na cestě zpět je možné zastavit na trhzích pro ty, kteří zatouží po místních výrobcích, jako jsou koberce či keramika. Výlet je s obědem a koná se každý čtvrtek.

 dubaj-novy-web-020.jpgdubaj-novy-web-027.jpgdubaj-novy-web-028.jpgdubaj-novy-web-029.jpgdubaj-novy-web-034.jpg
 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.