Dubaj

Aktivity v Dubaji

Rychlá kalkulace hotelu

Dubaj
Odlet
Nocí v hotelu
Citymax Al Barsha
Hotel

Pro hotel Citymax Al Barsha není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Citymax Al Barsha.

Typ pokoje
Strava

Letecká společnost
Bonus
EUR
Cena zájezdu
- /osoba
Původní cena
-/osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Akční sleva
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Počítáme cenu Vašeho zájezdu. Vyčkejte prosím.
Počítáme cenu
Vašeho zájezdu.
Vyčkejte prosím.

Rádi byste vyrazili za poznáním Dubaje, ale stále ještě nemáte dost informací o zdejších možnostech využití volného času? Pro inspiraci jsme pro Vás sestavili výčet mnoha aktivit, které je možné v Dubaji a jejím okolí využít. Poradíme Vám, co byste si rozhodně neměli nechat ujít, co můžete v Dubaji levně koupit, jaké suvenýry si dovézt z dovolené, jak zabavit své ratolesti a poskytneme Vám i další užitečné rady.

 

Nakupování

Pobyt v Dubaji je ve většině případů alespoň z části spojen s nakupováním. Tento nákupní ráj s obrovskými nákupními centry dodává Dubaji unikátní reputaci. Najdete zde jak starodávné trhy s tradičními výrobky a hemžícími se lidmi, kde se hojně používá smlouvání, tak také spoustu nejmodernějších, nejnovějších a největších nákupních středisek.

Navštívit můžete tradiční tržiště Souq s širokým sortimentem zboží a autentickou atmosférou arabského trhu, kde se budete procházet rušnými uličkami a užívat si nezapomenutelných zážitků z arabského způsobu nakupování. Jedním z nejstarších je Deira Souq s nabídkou širokého spektra suvenýrů, koření, zlata atd. Nakoupit můžete nejen tradiční arabské výrobky jako konvice, koberce či koření, ale i výrobky z jiných částí světa, obzvláště pak např. typické indické oblečení sárí, či výrobky ze Srí Lanky, Afriky nebo Číny.

Kontrastem jsou obrovská a moderní nákupní centra s širokou nabídkou butiků, známých značkových obchodů až po běžné obchody, inovativní architekturou, řadou zábavních center, spoustou restaurací a kaváren. Mezi ty nejznámější patří Mall of Emirates, Dubai Mall, Dubai Festival City, Jumeirah Towers, Dubai Outlet Mall a další.

 

Kulturní dědictví

I přes krátkou historii moderního města, v Dubaji naleznete historické a kulturní budovy, které Vám představí život beduínů a lovců perel, z dob, než město zbohatlo z ropy a bylo objeveno turisty.

Dubai Museum

Dubajské muzeum je nejnavštěvovanější historickou budovou v Dubaji. Nachází se v pevnosti Al Fahidi z roku 1787 a zachycuje běžný život obyvatel před objevem ropy. Seznámíte se s tradičními domy, mešitami, tržišti, pěstováním datlových palem či pouštním i mořským životem. Populární je expozice o lovcích perel.

Dům šejka Saeeda (Sheikh Saeed´s House)

Bývalé oficiální sídlo šejka Saeeda, prvního vládce Dubaje a pradědečka současného vládce šejka Mohammeda bin Rashid Al Maktouma, v současnosti hostí jedinečnou kolekci mincí, historických fotografií, známek a dokumentů zachycujících historii Dubaje. Tento historický dům byl postaven roku 1896)

Heritage & Diving Village

Tradiční vesnice lovců perel se nachází přímo v srdci staré historické části Dubaje u řeky (Creek) a nabízí ukázku života lovců perel a námořníků. Mimo jiné zde najdete řadu obchůdků se suvenýry, od mušliček, přes konvice na arabskou kávu, až po tradiční oblečení. Heritage Village je ideálním a klidným místem, kde si můžete vybrat nejvhodnější dárky pro své blízké, při tradičním smlouvání se dostanete na velmi příjemné ceny.

dubaj-novy-web-007.jpgdubaj-novy-web-020.jpg 
 

 

dubaj-novy-web-036.jpg 

Vodní svět v Dubaji

Pro děti nabízí Dubaj řadu atrakcí, jako je delfinárium, aquaparky, řadu akvárií, Zoo a další, obzvláště vhodné jako zábava pro děti, ale také dospělí si zde najdou vyžití. Zabavte své děti a užijte si s nimi spoustu legrace ve vodním světě během horkých dní v Dubaji.

 

 

Delfinárium

V Dubai Dolphinarium zažijete krásné okamžiky s nejoblíbenějšími mořskými savci. Je to skvělé místo pro zábavu a vzdělávání jak pro malé, tak i velké. Nachází se v Creek Park, kam je nejjednodušší způsob dopravy taxi. Hlavní show se skládá z představení mrštných lachtanů, kteří se výborně pohybují jak na souši, tak i ve vodě a samozřejmě z představení hravých delfínů. Po každé show si můžete dokoupit fotografii s delfínem. Delfinárium také nabízí unikátní zážitek plavání s delfíny.

dubaj-novy-web-017.jpg 
 

 

Aquaparky

Pokud Vy či Vaše dětí milují aquaparky, pak se můžete těšit na dva, které se v Dubaji nacházejí. První z nich je Aquaventura u hotelu Atlantis na umělém ostrově Palm Island. Není to jen o neustálých aktivitách na skluzavkách a dalších atrakcích, ale také o prostředí, které Vás svou monumentálností ohromí. Největším zážitkem je pravděpodobně rychlá skluzavka, která Vás zavede do tunelu v obrovském akváriu. Druhým aquaparkem je Wild Wadi Water Park situovaný v unikátní lokalitě Jumeirah u Burj al Arab či Jumeirah Beach Hotel. Kdispozici jsou atrakce jak pro děti, tak i pro dospělé. Zažijete zde spoustu zábavy a budete odcházet plní dojmů a zážitků z vodního světa.

 dubaj-novy-web-035.jpg
 

 

Nejvyšší budova světa - Burj Khalifa

Jednou z nejzajímavějších atraktivit, kterou Dubaj nabízí, je možnost vyjet až na vrchol nejvyšší budovy světa Burj Khalifa (burj=věž a khalifa=současný vládce SAE). Burj Khalifa stoupá do nebe ze srdce Dubaje a je synonymem pro nákupní oblast, gastronomii, zábavu a domov elity společnosti. Měří 828 metrů a čítá 160 pater. Díky tomu budova pokořila několik rekordů. Kromě nejvyšší budovy tak drží primát také nejvýše položené vyhlídky, výtahem s nejdelší dojezdovou vzdáleností a další.

Vyhlídková plošina – Vstup do Burj Khalifa se nachází v nejnižším patře Dubai Mall. Prohlídka trvá většinou hodinu, ale klidně můžete na vyhlídce zůstat déle a kochat se pohledem z dech beroucí výšky. Nejlepší čas pro výstup je před setměním. V této době budete mít jedinečnou možnost vychutnat si pohled na denní, tak i noční Dubaj spolu se západem slunce. Navíc si po sestupu dolů budete moci užít show v podobě zpívající a osvětlené fontány s mnoha efekty a vodou stříkající do výšky až 150 metrů.

 

Noční život v Dubaji

Noční život, zábava, bary, restaurace, beach party i to je velkým lákadlem pro turisty v Dubaji. Paradoxem je, že se jedná o arabskou, muslimskou zemi, kde pravidla oblékání na veřejnosti jsou velmi striktní. Přesto je tu noční život a zábava velmi oblíbená a rozšířená. Pouze během svatého měsíce Ramadánu tu žádnou noční zábavu nehledejte, všechny kluby jsou v celém období zavřeny.

Protože jste v muslimské zemi, alkohol běžně v obchodě nekoupíte, ale v klubech nebo hotelových restaurací jej koupíte bez sebemenších problémů, jen cena se pohybuje poměrně vysoko. V klubu není výjimkou, že 2dl vína stojí v 50dhs (cca 250Kč!) Zase je to jediné místo, kde Vám alkohol prodají, aniž by po Vás chtěli licenci k pití alkoholu, což je běžná praxe v obchodech specializujících se na prodej alkoholu.

Pro inspiraci, kam večer vyrazit, můžete využít seznam následujících barů s jedinečnými drinky a koktejly:

  • 360° Bar,
  • Skyview Bar,
  • Emporio Armani Caffé,
  • Buddha Bar.

Máme pro Vás také několik tipů, kam vyrazit do klubů plných noční zábavy:

  • O2 Nightclub – trendy a sofistikovaný klub s moderní i renesanční elegancí.
  • Trilogy Nightclub – úžasný a živé noční místo se třemi hudebními patry.
  • Nifhtclub Kasbar – pulzující klub s moderními i tradičními vlivy z arabského světa a se třemi bary, každý na jednom patře.
  • A další jako klub Hyatt Regency Dubai či Budoir.

Ke kavárnám a dalším podnikům, které jsou vyhledávány, patří Hard Rock Café v nákupním centru Dubai Festival City nebo oblíbená klasická irská hospůdka Irish Village.

dubaj-novy-web-011.jpgdubaj-novy-web-015.jpg 
 

 

Další zajímavá místa pro využití volného času

Stále ještě nevíte, jak naložit s volným časem v Dubaji? Nabízíme další aktivity, které by mohly zpříjemnit Váš pobyt. Co si třeba zalyžovat, zabruslit nebo vyrazit do ZOO?

Ski Dubai

Ski Dubaj je první „indoor“ lyžařský resort na Blízkém Východě. Celoročně si můžete dopřát zimní radovánky s opravdovým sněhem. Resort je vhodný pro děti i dospělé, začátečníky i pokročilé, lyžaře či snowboardisty. I jako nelyžaři si zde přijdete na své, můžete bobovat nebo se jen tak koulovat ve sněhu.

Najdete zde 5 sjezdovek, které se liší svou složitostí, nejdelší měří 400 metrů a má převýšení 60 metrů. Pro snowboardisty je připravena „Freetyle Zone“ a pro děti zábavní centrum „Snow Park“. S 3000 m² je to největší vnitřní lyžařské středisko na světě. O lyžařské vybavení a oblečení se nemusíte starat, vše si půjčíte na místě. Atmosféru skvěle dotváří stylové horské restaurace St. Moritz Cafe a Avalanche Cafe. Středisko je vybaveno zkušenými instruktory, kteří Vás naučí lyžovat či snowboardovat.

Bruslení a lední hokej v Dubai Mall

V pouštním prostředí, ve kterém je Dubaj situována, můžete provozovat i jiné zimní sporty než lyžování. Přijďte se pobavit na ledě, vylepšit svou bruslařskou techniku, zahrát si lední hokej a trochu se ochladit.

ZOO s arabským nádechem

Jedná se o první ZOO na Arabském poloostrově a první ZOO chovající vzácné šimpanze a arabské divoké kočky. Je situována v části Jumeirah a představuje populární atrakci zejména pro rodiny. Zahrnuje moderní zařízení a pečuje o zvířata, které odpovídají prostředí SAE, ale také o mnoho dalších zahrnujících lišky, hyeny, pumy, lvy, jaguáry, paviány, opice, jeleny, medvědy, dikobrazy, žirafy atd.

 

Sportovní události v Dubaji

V Dubaji se odehrává řada významných sportovních událostí, které můžete navštívit:

Dostihy - Přijďte si vychutnat fascinující dostihy proslulých arabských koní. Závodní sezóna se odehrává v Meydan Racecourse. S 1750 m dlouhou dráhou pro všechna počasí a 2400 m dlouhým dostihovým závodištěm. Tribuny jsou až pro 60 000 diváků. Dostihová sezóna trvá od listopadu do března a vrcholem je Dubai World Cup.

Velbloudí závody - Velbloudí závody se konají ročně mezi koncem října a začátkem dubna. Pokud máte to štěstí, že budete v Dubaji během tohoto období, určitě si nenechte tuto jedinečnou a tradiční událost ujít. Doporučuje se vybavit dalekohledem. Vstup na závod je volný, oblečení normální, jediné, co je třeba respektovat, že není povoleno fotit.

Tenis - Nejvýznamnější jsou dvě pravidelné akce a tou je DUBAI DUTY FREE TENNIS CHAMPIONSHIPS s účastí světové špičky a dále THE LEGENDS ‚ROCK‘ DUBAI, která se koná pravidelně ročně v listopadu. Jedná se o poslední tenisovou událost roku pro kategorii „senior tennis players“.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.