Zanzibar

Zajímavosti na Zanzibaru

Rychlá kalkulace hotelu

Zanzibar
Odlet
Nocí v hotelu
TUI Blue Bahari Zanzibar
Hotel

Pro hotel TUI Blue Bahari Zanzibar není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu TUI Blue Bahari Zanzibar.

Typ pokoje
Strava

Letecká společnost
Bonus
EUR
Cena zájezdu
- /osoba
Původní cena
-/osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Akční sleva
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Počítáme cenu Vašeho zájezdu. Vyčkejte prosím.
Počítáme cenu
Vašeho zájezdu.
Vyčkejte prosím.

 

Stone Town

Bájné město Stone Town (Kamenné město) na Vás dýchne rozmanitou historií, která je zde všudypřítomná. Nachází se zde na dva tisíce historických budov, které jsou propojeny spletitými uličkami. Starobylé budovy kombinují arabské, africké a indické vlivy a zastupují jednu z nejlepších ukázek svahilské architektury na světě. Historické centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštivte Památník trhu s otroky (Slave Market), the Palace Museum (People´s Palace), anglikánskou katedrálu (Church of Christ), dům Dr. Livingstona nebo arabskou pevnost. Známý je také Dům Zázraků (House of Wonders), který si nyní můžete prohlédnout pouze z venku, kvůli opravám a bezpečnosti je dlouhodobě uzavřen veřejnosti.

Jedinečnou atmosféru nasajete na živých, neustále se lidmi hemžících trzích, budete obdivovat zdobně vyřezávané dveře domovů místních obyvatel v klikatých kamenných uličkách, navštívíte dvě katedrály a nespočet mešit – to je kouzlo tohoto výjimečného města. Cestou ze Stone Town můžete také navštívit ruiny paláce Maharubhi, bývalý harém sultána Barghashe, který na Vás dýchne zvučnou historií a neustále pulzující kulturou.  

zanzibar-novy-web-029.jpeg 
 

Plantáže s kořením

Historie Zanzibaru by nebyla úplná bez vůně hřebíčku, muškátového oříšku, skořice, pepře a mnoha dalších druhů koření, které omamně voní celým ostrovem.  První plantáž s kořením založil ománský sultán, který ale nechvalně proslul také trhem s otroky. Plantáže se nacházejí mimo město a umožní Vám nechat se unést chutí a vůní čerstvého koření. Návštěva je doprovázena detailním popisem o rozmanitosti tohoto čarovného produktu a jeho využití v kuchyni i kosmetice. Budete překvapeni množstvím a pestrostí, ale také jeho léčebnými účinky. Jedná se také o jedno z nejlepších a nejlevnějších míst, kde si koupit koření či kořeněné oleje.

zanzibar-novy-web-031.jpeg 
 

Jozani Forest

Jozani Natural Forest Reserve je situován na jihovýchod od hlavního města. Vysoký a hustý les je domovem pro endemický opičí druh - guarézu zanzibarskou,  která se v tomto zeleném světě pohybují volně. Můžete si je prohlédnout velmi zblízka, jsou také neuvěřitelně fotogenické. Kromě těchto druhů opice můžete v lese potkat modré kočkodany, malé jelínky a divoká prasata. Dodnes nepolapený a legendární zanzibarský leopard prý přichází do těchto míst za potravou v noci – možná to je důvod, proč je rezervace otevřena jen za dne. Jozani je považován za jeden z posledních pozůstatků původního lesa na ostrově. Některé ze stromů jsou opravdu původní, většina však musela být znovu vysázena kvůli těžbě, která zda dříve probíhala. Jozani je nádherné, okouzlující místo nabízející mnoho turistických cest, neváhejte a vstupte do náruče panenské přírody.

zanzibar-novy-web-081.png 
 

Severní pobřeží

Cesta na nedotčené severní pobřeží končí v Ras Nungwi, ospalé rybářské vesničce na severním výběžku zanzibarského ostrova. Toto místo je proslulé výrobou arabských plachetnic, budete mít tedy možnost shlédnout celý proces na vlastní oči. Fantastické pláže a blízké korálové útesy, které jsou ideální pro potápění a šnorchlování, Vám učarují. Místní obyvatelé zde také založili želví rezervaci, kde ošetřují poraněné želvy a další mořské obyvatele, které posléze navrací do prohřátých vod Indického oceánu.

zanzibar-novy-web-055.jpg 
  

Mešita v Kizimkazi a pozorování delfínů

Na jihu ostrova leží rybářská vesnice Kizimkazi, která je vhodným výchozím bodem pro pozorování delfínů. Unikátní podívanou nabídne plavba lodí z vesnice na otevřené moře. Mořské jeskyně, které se kolem pobřeží nachází, jsou pro delfíny velice oblíbeným místem. V oblasti Kizimkazi se usadila asi stovka delfínů skákavých a přibližně padesát příbuzných delfínů indočínských. Když budete mít štěstí, budete moci připlavat k delfínům velmi blízko. Vesnice je také proslulá nejstarší arabskou stavbou ve Východní Africe – mešitou z 12. století. Právě tato historická a kulturní jedinečnost láká do těchto míst mnoho návštěvníků. 

zanzibar-novy-web-050.jpg 
 

Prison Island

Dříve neblaze proslulý Prison Island sloužil jako vězení pro neposlušné a bouřící se otroky. Dnes se jedná o turisticky velmi zajímavou destinaci, která nabízí krásný korálový útes skvěle se hodící pro šnorchlování a roztomilou pláž s bílým pískem, kde si užijete hřejivé paprsky slunce. Ostrov je také domovem pro želvy obrovské, které sem byly importovány ze Seychel na konci 19. století. Výlet můžete zakončit v malé příjemné restauraci, kde Vám profesionálně připraví čerstvě ulovené ryby.

zanzibar-novy-web-058.jpeg 
 

Pemba

Pemba zastupuje druhý, méně známý ostrov, ležící přibližně 80 km severovýchodně od Zanzibaru. Ze Stone Town se na něj dostanete během 30-40 minutového letu, během něhož budete mít krásné výhledy na okolní ostrůvky. V porovnání s hlavním ostrovem se jedná o chudší, avšak zelenější ostrov s minimem turistů. Místní obyvatelé žijí velice skromně, většina domů je postavena z cihel pálených z bahna a nemá přívod vody, natož elektřiny. Místní se živí hlavně rybolovem nebo zemědělstvím. Na Pembě se pěstuje hlavně hřebíček, pochází odtud dokonce 80 % tanzanské produkce. V komunitách zde žijí vyznavači křesťanství i islámu, kteří se bez větších problémů vzájemně tolerují. Pemba také údajně patří k jednomu z největších center čar a kouzel.

I když je hlavní město Chake Chake stejně staré jako Stone Town, nenaleznete zde moc památek, pouze několik historických budov a pevnost. Pozůstatky dřívějších dob ukazují Pujini Ruins s ruinami ze 14. století nebo město Ras Mkumbuu z 11. století. Poutavou koloniální architekturu nabízí přístav Wete, který je rušným místem během sezóny sklízení hřebíčku. Na severu ostrova na Vás čeká jedna z nejhezčích částí Pemby - lesní rezervace Ngezi. Jedná se o pozůstatek pravěkého deštného pralesa s výskytem mangrovových močálů a endemických živočichů včetně guarézy zanzibarské. Co však turisty nejvíce láká, je podmořský život v okolí ostrova. Pobřeží lemují mangrovové bažiny, které střídá několik bílých pláží s jemným pískem. Zároveň ostrov obklopují neobydlené ostrůvky a korálové útesy, které nabízí jedny z nejlepších potápěčských podmínek v celé Africe. Za zmínku stojí lokality jako Njao Gap na severu nebo Misali Island na jihu s bohatým podmořským životem.

Pemba zajisté nadchne ty, kteří vyhledávají klid a soukromí a zároveň si nenechají ujít rozmanitý podmořský život a atmosféru „pravé Afriky“.

zanzibar-novy-web-082.png 
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.