Zanzibar

Exkurze na Zanzibaru

Rychlá kalkulace hotelu

Zanzibar
Odlet
Nocí v hotelu
TUI Blue Bahari Zanzibar
Hotel

Pro hotel TUI Blue Bahari Zanzibar není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu TUI Blue Bahari Zanzibar.

Typ pokoje
Strava

Letecká společnost
Bonus
EUR
Cena zájezdu
- /osoba
Původní cena
-/osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Akční sleva
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Počítáme cenu Vašeho zájezdu. Vyčkejte prosím.
Počítáme cenu
Vašeho zájezdu.
Vyčkejte prosím.

Pokud si přejete poznat krásy Zanzibaru, můžete využít pestré nabídky partnerské cestovní kanceláře Zantours, která nabízí řadu exkurzí a výletů po ostrově Zanzibar a jeho okolí. 

 

STONE TOWN - poznejte historii ve zdech Kamenného města

Celé město i budovy Stown Town jsou plné historie a příběhů starověku, kdy sultáni, Arabové, Evropané a obyvatelé Zanzibaru psali historii tohoto krásného ostrova. Navštívíte anglikánskou katedrálu v místě starého otročího trhu společně s památníkem otroků, Palác sultánů, Dům Tip Tip, starou arabskou pevnost nebo park Forodhani. Při procházkách v uličkách Stone Town Vás budou doprovázet proslulé vyřezávané dveře a svahilská architektura. Během exkurze navštívíte také salon s henou a místní trh, kde si můžete zakoupit šťavnaté ovoce, zeleninu a tradiční zanzibarské koření.

Jedná se o pěší exkurzi po městě, proto doporučujeme pohodlnou obuv. U žen se při návštěvě Stone Town a okolí očekává zakrývání ramen a kolen. 

zanzibar-novy-web-067.jpg 
 

SPICE TOUR - Zanzibar pro ústa a nos

Během této exkurze Vás zavedeme na místní farmu Spice Farm ZITO, kde získáte podrobný přehled o největším zanzibarském bohatství - koření. Ponořte se s námi do tajemství vůní a chutí. Věděli jste, že skořice má 3 různé příchutě? Nebo že zelený, červený a černý pepř jsou ze stejné rostliny? Poznali byste vanilku a víte, proč je tak drahá? To vše se dozvíte během návštěvy farmy, mimo jiné také pochopíte, proč si Zanzibar právem zaslouží své druhé jméno „Ostrov koření“. Samozřejmostí je i ochutnávka koření od skořice, přes citrónovou trávu, hřebíček, muškátový oříšek, vanilku nebo kardamon. Neopomeňte také možnost přiučit se svahilskému způsobu vaření a ochutnávku domácího sezónního ovoce.

Po dokončení prohlídky, která je plná tajemství přírody, budete mít čas na nákup koření, mýdel a krémů, které jsou ručně vyráběné místní komunitou v rámci farmy. Nejen, že získáte jedinečnou ingredienci do pokrmů, zároveň také podpoříte místní obyvatele ostrova.

zanzibar-novy-web-066.jpg 
 

BUTTERFLY CENTRE & JOZANI FOREST - návštěva džungle a jedinečné opice

Nakrmte motýly v jedinečném Butterfly centru a sledujte, jak létají těsně nad Vašimi dlaněmi a zároveň si užívají klid a pohodu přírody. Butterfly Center zastupuje projekt, který podporuje ženy a péči o děti. Návštěvou centra tak podpoříte jejich zaměstnání při souběhu s péčí o domácnost a potomky. Poté se s námi vydejte do pralesu Jozani. Při prohlídce lesem se dozvíte stručnou charakteristiku různých druhů živočichů, které zde můžete zahlédnout. Nejznámější a nejvzácnější je bezpochyby opice Guerézy zanzibarské. Charakteristickými rysy jsou zejména chybějící palce na rukou, přehlédnout nelze ani malý tmavší obličej s růžovými nosy a rty. Zdejší opice jsou poněkud hravé, avšak nedoporučuje se přibližovat k nim bíže jak na 3 metry. Po prohlídce pralesa následuje krátká zastávka na druhé straně národního parku, kde budete mít možnost odhalit magický svět zanzibarských mangrovníků.

zanzibar-novy-web-070.jpg 
 

Prison Island - venkovské příběhy

Prison Island (Ostrov věznů) získal své označení díky jeho prvnímu využití jako vězení, které bylo postaveno v roce 1893. Ve skutečnosti však bylo později používáno jako karanténní nemocnice. Dnes je domovem obřích želv, které byly původně importovány ze Seychel a následně vykázány z města Stone Town na ostrov. Užijte si 30 minutovou plavbu lodí s výhledem na panorama města Stone Town. Po příjezdu na ostrov Vás průvodce seznámí s historií ostrova a představí obří želvy.

zanzibar-novy-web-064.jpg 
 

Pete Tour - venkovské příběhy

Pete je jednou z větších vesnic na Zanzibaru a ve svahilštině znamená „prsten“. Vesnice získala toto jméno od fascinující venkovské legendy - jedné z mnoha, o které se na své cestě dozvíte. Ve vesnici Pete navštívíte jeskyni, domov tradičního léčitele, uslyšíte příběh o velké žárlivostí a projedete se vozem taženým dobytkem. Zažijte tradiční každodenní život v zanzibarské vesnici a nahlédněte do kultury, tradic a kuchyně. Pete vesnice je místem úžasu - mějte uši a srdce otevřené! Nakonec si dopřejte lahodný svahilský oběd formou švédských stolů.

zanzibar-novy-web-063.jpg 
 

The Rock - ideální místo pro nezapomenutelný zážitek

Vydejte se dále na jihovýchod do krásného plážového klubu přímo naproti světově proslulé restauraci „The Rock“! Odpočiňte si a relaxujte na nádherné pláži. Pořiďte si několik fotek tohoto jedinečného místa, ochlaďte se, kochejte se úžasným výhledem na korálové útesy, a pokud chcete, vychutnejte si výborný oběd před cestou zpět do hotelu. Světově proslulá restaurace The Rock! je známá nejen svou mimořádnou polohou, ale také svým báječným jídlem inspirovaným přírodními zdroji, krásami Zanzibaru a italskou láskou.

zanzibar-novy-web-068.jpg 
 

Seaweed center

Na této exkurzi navštívíte centrum mořských řas, jejichž pěstování zastupuje druhé nejvýznamnější odvětví na ostrově. Dozvíte se praktické informace o jejich pěstování, v závislosti na přílivu také uvidíte sklízení řas a pochopíte tvrdou práci, která doprovází každodenní život pěstitelů. Poté se přemístíte do vesničky Puja, kde získáte přehled o zpracovatelském centru a továrně. Zde budete mít vzácnou příležitost vidět, jak se mořské řasy proměňují v žádané kosmetické výrobky, jako jsou organická mýdla a éterické oleje. Seaweed centre zaměstnává převážně místní ženy, pro které vytváří příležitost na zlepšení své životní úrovně. 

zanzibar-novy-web-065.jpg 
 

TUMBATU - mystický ostrov

Autentický ostrov Tumbatu představuje jedno z nejlépe střežených tajemství Zanzibaru. Chcete-li vstoupit na ostrov, který se nachází jen kousek od severozápadního pobřeží ostrova Zanzibar, potřebujete zvláštní povolení. Ostrov totiž obývá komunita Watumbatu, jedna ze tří původních kmenových skupin obyvatel na souostroví. Raná historie ostrova není známa, avšak datuje se do počátku 11. století, kdy zde Širaz postavil první kamennou budovu na celém souostroví Zanzibar.

Na Tumbatu naleznete pouze jednu cestu, po které se chodí pěšky, auta ani skútry místní lidé nevyužívají. Po příjezdu na pláž Jongowe uvidíte, jak lidé připravují rybářské sítě, loví ryby a jak ručně staví lodě. Navštívíte dům rybářské rodiny, seznámíte se s místní školou a důležitosti stromů baobab a pocítíte rozdíl mezi novými a starými časy. Objevíte také nevyslovená tajemství Tumbatu, které je světově proslulé čarodějnictvím (woo-doo).

TUMBATU - speciální informace:

Jelikož je výlet na ostrov Tumbatu možný pouze na základě důvěry místní komunity a speciálního povolení, rádi bychom Vám poskytli trochu více informací, kterým byste měli věnovat pozornost:

1. Vezměte prosím na vědomí, že možná budete muset projít mořem po připlutí na ostrov nebo v rámci nastoupení na loď v závislosti na přílivu a odlivu. Proto si připravte nepromokavou obuv a oblečení, které se může namočit (plavky a plážové oblečení jsou považovány za nevhodné).

2. Watumbatu jsou velmi náboženští a nepřijímají náš styl oblékání. Musíte mít kolem pasu uvázaný kanga šátek a ženy navíc šátek zakrývající vlasy. NENÍ povoleno plážové oblečení nebo trička bez rukávů. Doporučujeme širší kalhoty nebo dlouhé kraťasy s polokošilí nebo tričko.

3. Fotografie jsou povoleny pouze po svolení od našeho průvodce.

4. Oběd je podáván formou předem připraveného balíčku a s nealkoholickými nápoji.

5. Prosím berte ohledy na místní komunitu, ve které řada obyvatel nikdy neopustila ostrov. Děkujeme, že respektujete pravidla návštěvy Tumbatu a řídíte se pravidly průvodce.

zanzibar-novy-web-069.jpg 
 

1000 HANDS OF ZANZIBAR

Tematicky zaměřené exkurze „tisíc rukou Zanzibaru“ Vás zavedou na místa, kde porozumíte životu běžných obyvatel Zanzibaru a jejich obživě. Vybrat si můžete ze dvou variant:

 

1000 HANDS OF ZANZIBAR North (sever) - Navštívíte rybí trh Mkokotoni, kde uvidíte, jak se vyrábí dřevěné hřebíky pro tradiční plachetnice dhow, dozvíte se, jak využít listy palem k výrobě košů, klobouků, rohoží, apod. Seznámíte se stavbou nových lodí, jejich opravou, výrobou plachet a slavných vyřezávaných dveří, které lemují uličky Stone Town. V Nungwi navštívíte rezervací želv a typickou zanzibarskou vesnici, kde Vám místní obyvatelé přiblíží život v domech postavených z hlíny a bláta.

 

1000 HANDS OF ZANZIBAR South (jih) – Během této exkurze Vás vezmeme do Makunduchi, kde uvidíte celý proces, jak se ze shnilých kokosových slupek vyrábí lano, jak jej lze využít k výrobě lodí, postelí a židlí. Poté navštívíte centrum mořských řas ve vesničce Paje. Zde se seznámíte s hospodařením s řasami. Místní zaměstnanci Vám ukážou vysazování mořských řas, jejich pěstování a využití pro získávání olejů, mýdel a dalších výrobků. Navštívíte také typickou zanzibarskou vesnici, kde Vám místní obyvatelé přiblíží život v domech postavených z hlíny a bláta.

 

Pochopíte, že „tisíce rukou Zanzibaru“ jsou schopny vytvořit téměř nemožné pouze za použití místních surovin a své vynalézavosti. Obě exkurze Vám tak přiblíží skutečný každodenní život na Ostrově koření.

zanzibar-novy-web-077.jpg 
 

JEEP SAFARI - prozkoumejte jih Zanzibaru

Při této výpravě zažijete spoustu dobrodružství a objevíte Zanzibar ve vlastním jeepu 4 x 4. Jeep na Vás bude čekat v oblasti Kebele, kam budete dopraveni transferem přímo z hotelu. Prvně se vydáte na jihozápad Zanzibaru, ostrov Uzi, který je dostupný pouze při odlivu a s hlavním ostrovem jej spojuje pouze hráz. Poté budete směřovat na jihovýchodní pobřeží a za 40 minut jízdy se ocitnete na skryté pláži Mtende. Zde na Vás bude čekat piknikový oběd s dech beroucími výhledy na unikátní skalní útvary. Po obědě se po klidných silnicích vydáte do tajných jeskyní, kde si můžete užít osvěžující koupání ve studené sladké vodě. Cestou z jeskyň budete míjet oblast mangrovníků Chwaka a užijete si cestu po úžasné terénní cestě. Dorazíte na poslední zastávku do oblasti lomu, kde si můžete užít plnou silou 4 x 4 při „klouzání“ v prachu! Cena exkurze na vyžádání.

zanzibar-novy-web-071.png 
 

Stone Town - magické noční město

Zažijte kouzlo hlavního města při pěší prohlídce s průvodcem a ochutnejte místní gastronomii. Během exkurze navštívíte čtyři tradiční podniky, kde ochutnáte čtyři různé chody. Vychutnejte si koktejl při západu slunce, okuste předkrm z mořských plodů, objevte chutě Zanzibaru při hlavním chodu a večer zakončete sladkým dezertem. Díky tomuto zážitku objevíte Stone Town z jiné perspektivy a navštívíte i noční trh Forodhani. Transfer z hotelu bývá obvykle kolem 16:30 – 17:00 hodiny. Návrat zpět do hotelu závisí na vzdálenosti od Stone Town, orientačně mezi 22:30 – 23:00 hodinou.

zanzibar-novy-web-072.png 
 

SAFARI BLUE - Menai Bay, Mangroves a Khwale Island

Plavba nazývaná Safari Blue začíná v přístavu Fumba a na tradiční dřevěné lodi dhow Vás provede po okolí ostrova s možností šnorchlování.  Pokud budete mít štěstí, můžete během plavby k první šnorchlovací zastávce spatřit delfíny hrající si v mělkém mořském parku v zátoce Menai. Druhou lokalitou pro šnorchlování je oblast tzv. sandbank, tedy písečné mělčiny. Útesy obklopující písečný břeh nabízí zcela odlišný podvodní svět a pohodlné šnorchlování. Následovat bude krátká plavba k Vaší konečné zastávce, krásný ostrov Kwale. Na tomto odlehlém neobydleném ostrově si užijete vynikající oběd plný čerstvého ovoce, zeleniny a grilovaných ryb. V závislosti na přílivu a odlivu se můžete cestou zpět zastavit na velmi zvláštním místě, kdy Vás naše lodě vezmou do světa plného mangrovů. Na okraji ostrova si zaplavete v zelené laguně z přírodních korálových útesů, kterou obklopují mangrovy. Plavání v této laguně je díky staleté historii a příjemné teplotě vody opravdovým zážitkem. Určitě si zde nezapomeňte pořídit fotografii.

Safari Blue lze absolvovat jako klasickou exkurzi na sdílené lodi (Safari Blue The Classic Tour) nebo na privátní lodi (Safari Blue a la Vasco da Gama). Obě varianty zahrnují transfery, oběd bez alkoholických nápojů a šnorchlovací vybavení.

zanzibar-novy-web-073.png 
 

Seafari – plavba na lodi dhow se šnorchlováním v Kitchwani Coral Reef & Coral Gardens

Na Seafari vyplujete na tradiční lodí dhow z přístavu v Kendwa, podél pobřeží si budete vychutnávat pohledy na turisticky oblíbenou oblast Nungwi a budete směřovat k ohromujícímu atolu Mnemba. V Kitchwani Coral Reef a Mnemba Coral Garden s se zastavíte, abyste si užili podvodní svět. Při šnorchlovacích zastávkách na různých útesech Vám bude k dispozici průvodce. Doprovodí Vás pod hladinu a upozorní na podmořské živočichy, kteří často používají různé triky, abychom si jich nevšimli. Po vodních radovánkách si užijete fantastický oběd ve stylu barbecue na pláži Muyuni, která se nachází naproti ostrova Mnemba. Následovat bude odpočinek a plavba zpět do Kendwy. Tuto exkurzi si rozhodně nenechte ujít, během plavby budete mít velikou šanci spatřit delfíny.

Seafari zahrnuje sdílený transfer a plavbu, oběd, nealkoholické nápoje, pivo a šnorchlovací vybavení.

zanzibar-novy-web-074.jpg 
 

Nakupenda – plavba na lodi dhow na Prison Island a Sandbank

Další z plaveb po okolí Zanzibaru, Nakupenda, zahájíte ze samotného Stone Town. Na tradiční lodi dhow Vás zavede na slavný ostrov Changu, známý také jako vězeňský ostrov. Poté, co se seznámíte s historií ostrova a navštívíte želvy, zamíříte na okouzlující Sandbank. Na této písečné mělčině Vám průvodci připraví oběd formou barbecue. Po odpolední siestě budete mít čas na šnorchlování a objevování krás uprostřed Indického oceánu. Odpoledne zamíříte zpět do Stone Town a budete mít ještě čas na procházku starobylým hlavním městem.

Nakupenda zahrnuje sdílený transfer, plavbu a oběd.

zanzibar-novy-web-075.jpg 
 

Sunset Cruises – plavby při západu slunce

Věhlasný zanzibarský západ slunce a jeho barvy si můžete vychutnat během dvou plaveb na tradiční dřevěné lodi dhow:

Sunset Cruise Town - po nalodění ve městě Stone Town si užijete plavbu podél pobřeží s občerstvením, nápoji a hudbou. Pohodovou atmosféru doplní pestrobarevný zanzibarský západ slunce na straně jedné a výhledy na uličky Stone Town na straně druhé. Plavbu při západu slunce doporučujeme spojit s denní návštěvou historického města.

Sunset Cruise North - druhou z možnosti je nalodění v Nungwi na severozápadním pobřeží ostrova, odkud si užijete klidnou plavbu podél břehů Nungwi a Kendwa s občerstvením a nápoji. Během plavby se budete kochat proslulým západem slunce a výhledy na nejznámější turistická letoviska.

Plavby při západu slunce zahrnují sdílenou plavbu lodí a občerstvení. Při dobrých povětrnostních podmínkách nezůstanete pouze na pobřeží a budete se plavit přímo na vodách Indického oceánu. Samotná plavba trvá orientačně 2 hodiny.

zanzibar-novy-web-076.jpg 
 

SAFARI SOUTH - Selous

Rezervace Selous zastupuje jednu z největších přírodních rezervací zvířectva na světě. Vzhledem k tomu, že jsou v ní povolena lidská obydlí a trvalé struktury, jedná se o jednu z nejdivočejších rezervací v celé Tanzanii. Některá typická zvířata savany se zde vyskytují ve větším počtu než v jakékoliv jiné africké rezervaci nebo národním parku. Jedná se o slony, hrochy, africké divoké psy, buvoly a krokodýly.

Safari na jednu noc začíná brzkým ranním odletem do Selous, kde na Vás bude čekat auto. Odtud se vydáte na celodenní pozorování zvěře s piknikovým obědem. Odpoledne se budete plavit lodí po řece Rufiji, kde až do západu slunce budete pozorovat okolní přírodu a divoká zvířata. Po plavbě se vydáte do kempu, kde bude připravena večeře. Druhý den ráno po snídani se letecky vrátíte na Zanzibar.

zanzibar-novy-web-080.jpg 
  

SAFARI NORTH – Northern Circuit Safari

Oblast Northern Circuit je světově proslulá svou velkolepou krajinou a úžasným safari. V závislosti na ročním období navštívíte národní park Tarangire, známý také jako „Domov slonů“, nebo národní park Lake Manyara známý svými růžovými plameňáky.

Safari na jednu noc začíná brzkým ranním odletem do Arushy, kde na Vás bude čekat auto. Odtud se vydáte na celodenní pozorování zvěře k jezeru Manyara nebo do národního parku Tarangire. Behěm pozorování zvěře si uděláte přestávku na piknikový oběd. Přenocování bude zajištěno v kempu, kde na Vás bude čekat večeře. Druhý den ráno po snídani zamíříte na pozorování zvěře k působivému kráteru Ngorongoro. Po piknikovém obědě se odpoledne vrátíte letecky zpět na Zanzibar.

zanzibar-novy-web-079.jpg 
 

Speciální exkurze - pro náročné cestovatele

Pro ty, kteří by chtěli poznat Zanzibar z jiné perspektivy, nabízí Zantours několik individuálních exkurzí:

 

Plavba katamaránem k ostrovu Tumbatu - Vyplujte na luxusním katamaránu z Nungwi nebo Kendwa a užijte si plavbu směrem k majáku Tumbatu. Po cestě si nenechte ujít možnost šnorchlování a pozorování podmořského světa. Zatímco se budete plavit v Indickém oceánu, vychutnejte si občerstvení a nápoje, které jsou k dispozici na palubě. Odpoledne se vydáte zpět na břeh a do  hotelu se vrátíte ještě před západem slunce. Jedná se o půl denní exkurzi, dostupná je několikrát týdně v závislosti na obsazenosti.

 

Vyhlídkový let - Zažijte nezapomenutelné a poznejte Zanzibar z výšky.  Varianta North (sever ostrova, 1 hodina letu) zahrnuje let ze Stone Town od památek a zajímavostí západního pobřeží, přes resorty v severní části ostrova, Mnemba atol, výhledy na pralesy i farmy s kořením, až po záliv Chwaka. Varianta Island Tour (celý ostrov, 1 hodina a 45 minut letu) Vás navíc zavede na jižní cíp ostrova. Cestou se budete mít možnost kochat výhledy na legendární The Rock, ostrov Kwale a Tumbatu.

 

Zanzibar a la carte  - Prozkoumejte ostrov indviduálně s vlastním anglicky hovořícím řidičem. Plně k dispozici je Vám standardní vůz s kapacitou 1 - 6 osob nebo luxusní vůz s kapacitou maximálně tří osob. Program si oraganizujete sami nebo máte možnost využít anglicky mluvícího průvodce. 

zanzibar-novy-web-078.jpg 
 

Ceník exkurzí Zantours naleznete zde: Exkurze Zanzibar.

Důležité informace:

Zanzibar je převážně muslimská země, proto prosím respektujte zdejší zvyklosti. 
Než začnete fotografovat místní obyvatele, zeptejte se svého průvodce na svolení. Někteří věří, že jim fotografie vezme duši, a proto si fotografování nepřejí. Platí zákaz fotografování policejní a vojenské techniky a jejich příslušníků.
Prosím, nekupujte žádné velké mušle nebo korály od místních prodejců, podporujete tím ničení křehkého mořského ekologického systému.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.