Zanzibar

Zanzibar

Rychlá kalkulace hotelu

Zanzibar
Odlet
Nocí v hotelu
Diamonds Mapenzi Beach
Hotel

Pro hotel Diamonds Mapenzi Beach není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Diamonds Mapenzi Beach.

Typ pokoje
Strava

Letecká společnost
Bonus
EUR
Cena zájezdu
- /osoba
Původní cena
-/osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Akční sleva
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Počítáme cenu Vašeho zájezdu. Vyčkejte prosím.
Počítáme cenu
Vašeho zájezdu.
Vyčkejte prosím.

 

Zanzibar - ostrov koření a bílých pláží

Jen 40 km na východ od pobřeží africké Tanzanie v teplých vodách Indického oceánu se nachází překrásný ostrov Zanzibar, na kterém ucítíte vůni hřebíčku a jehož bílé pláže Vás naprosto uchvátí. 

Ostrov Zanzibar (známý mezi místními jako Unguja) se pyšní úctyhodnou rozlohou 1684 km2 (96x32 km). Najdete zde nejen kouzelné bílé písčité pláže s korálovými útesy, ale i město s bohatou historií - Stone Town. O Stone Town se navíc říká, že je jediným funkčním starobylým městem ve Východní Africe.

Určité části takzvaného černého kontinentu, což je synonymum pro africký světadíl, zažívají v současné době turistický boom, protože turisté hledají něco nového a inspirativního, co naplní jejich neutuchající představy. Právě Zanzibar je typickým představitelem takové destinace. I když zde nepotkáte masy turistů, zdejší nepřeberné množství překrásných pláží s bílým pískem Vás budou uspokojovat po celém pobřeží ostrova. Na tomto místě poznáte novou tvář exotické destinace v podobě jednoho z posledních přírodních rájů na Zemi.

Pro návštěvníky toužící po aktivním vyžití a zajímavých exkurzích představuje zanzibarské prostředí přesně to, co hledají. Koupání se v teplém Indickém oceánu, potápění a objevování podmořského světa s jeho exotickým životem a neuvěřitelnými korálovými útvary, ale také poznání místní kultury a vnitrozemí ostrova, výpravy do bujných pralesů nebo výlet přes moře do dechberoucího safari v Tanzanii. Při takových zážitcích se mnohdy tají dech. Pro dotvoření představy o pobytu na Zanzibaru můžete využít našich vlastních zážitků.

Ideální poloha pod rovníkem garantuje po celý rok teplé tropické počasí. Za optimální měsíce pro návštěvu jsou považovány červen až říjen, ale Evropané upřednostňují leden až březen. V dubnu a květnu je část hotelů uzavřená z důvodu pravidelných rekonstrukcí. Časový posun je zde pouhá +1 hodina (v letním čase) a +2 hodiny (v zimním čase), doba letu z Prahy či Vídně je přibližně 10 hodin.

 zanzibar-novy-web-001.jpgzanzibar-novy-web-020.jpg
 

 

zanzibar-novy-web-002.jpg 

Příroda

Ostrov je útočištěm mnoha druhů ptáků a motýlů (především ve venkovských oblastech), nicméně velká divoká zvířata zde nenajdete. V přírodní rezervaci Jozani Forest můžete objevit opice, prasátka, malé antilopy, langustu indickou nebo jiné podobně malé tvory, ale s bájným zanzibarským leopardem se nejspíš nesetkáte.  

Korálové útesy, obklopující východní pobřeží, jsou zase bohatým zdrojem zážitků pro potápěče a milovníky šnorchlování. 

 

 

Lidé, náboženství a jazyk

Lidé na Zanzibaru jsou neuvěřitelným mixem různých etnik v závislosti na jejich pestrobarevné historii. Islám je na ostrovech dominantním náboženstvím, jež praktikuje většina Zanzibarců. Přesto se zde najdou i menšiny hlásící se ke křesťanství a hinduismu.

Populace má vzestupnou tendenci a odhaduje se, že na ostrovech trvale bydlí přes 1 300 000 lidí. Největší koncentrace lidí je samozřejmě v hlavním městě – tím je Zanzibar city se svými téměř 200 000 obyvateli.

Místní obyvatelé mluví Swahilštinou (někdy se jazyk také nazývá Kiswahilli) – jazykem, který je ve východní Africe velmi rozšířený. Jazykovědci dokonce tvrdí, že právě Zanzibar je místem, kde se Swahilština zrodila smísením jiných jazyků a postupně se rozšířila i do jiných částí afriky.

Běžně se hovoří i arabštinou, avšak turista nemusí mít obavy, že by se nedomluvil, protože v službách spojených s cestovním ruchem i obchodem lidé obvykle alespoň na základní úrovni ovládají angličtinu.

Politická situace

Zanzibar je ostrovním územím Spojené republiky Tanzanie a má svou částečně autonomní vládu stvořenou z Revoluční rady a Sněmovny reprezentantů. Zanzibar je souhrnný název pro dva ostrovy - Unguja a Pemba

Politická situace a bezpečnost na Zanzibaru i pevninské Tanzanii je dlouhodobě stabilní. Všichni obyvatelé i političtí činitelé jsou si totiž velmi dobře vědomi, že jejich země prosperuje i díky cestovnímu ruchu v oblasti – a ten funguje dobře pouze ve chvíli, kdy je situace v zemi dlouhodobě stabilní a návštěvníci se cítí bezpečně.

Ekonomika

Rybolov a zemědělství je přesto stále hlavní ekonomickou aktivitou místních lidí. Zanzibar býval vždy jedním z nevětších producentů hřebíčku na světě a jeho ekonomika byla založena na velkém příjmu odvozeném právě z vývozu hřebíčku. Přestože je jeho vývoz zároveň s exportem kokosových produktů stále největším zdrojem příjmů, čím dál větší roli hraje také zahraniční cestovní ruch, z kterého přitéká na ostrovy cizí měna a přijíždí každým rokem více lidí.

V současné době jsou však počty příjezdů stále poměrně nízké (kolem 100 000 lidí ročně) a potenciál turismu stále ještě není příliš zmapován.

 zanzibar-novy-web-023.jpgzanzibar-novy-web-025.jpg
 

 

Místní doprava

Autobusová doprava je tady využívána především místními černošskými obyvateli - jedná se o nákladní vozy s lavicemi na korbě. Lidé se na ni za menší poplatek naskládají a na smluvených místech postupně vystupují. Těm, kteří netouží po tomto autentickém zanzibarském zážitku, doporučujeme využití taxislužeb. Ve městech najdete taxíky opravdu všude a jejich cena přitom není nijak závratná – po městě se svezete za pár dolarů, delší trasy mimo město Vás vyjdou kolem 20 dolarů. Velmi frekventovanou trasou je cesta z letiště do hlavního města – ta Vás bude stát kolem 40 dolarů, ale opačným směrem, tedy na letiště, se můžete dostat mnohem levněji, díky tzv. "shared taxi" – když se domluvíte s někým, kdo míří stejným směrem. Řidiči taxíků také obvykle znají všechna zajímavá místa, vědí, čemu se vyhnout a kde zaparkovat, takže i výlety po ostrově Vám doporučujeme podnikat taxíkem.

zanzibar-novy-web-004.jpg 
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.