Srí Lanka

Pláž a moře na Srí Lance

Téměř 1600 km překrásných srílanských pláží s jemným pískem a místy také s korálovými útesy všude kolem přímo vybízí k celodennímu lenošení a opalování. Pláže na Srí Lance skrývají svou krásu pod rouškou nespoutaného Indického oceánu, který omývá srílanské pobřeží. Jedná se o pláže se žlutým až nahnědlým pískem a oceán je mnohdy poměrně divoký. Nejedná se tedy o vyloženě plážovou destinaci jako na Mauríciu nebo na Maledivách, kde jsou vody klidné a pláže se zlatavým až bělostným pískem. Nicméně Srí Lanka má jednoznačně své kouzlo a plážová dovolená zde je skvělou volbou.

 

Jižní pobřeží

Jižní pláže jsou specifické svou atmosférou s jemným pískem a krásným tropickým prostředím s palmami. Avšak v moři je potřeba počítat s možností větších vln, které často omezují koupání.

Mirissa

Bělostná pláž v Mirisse má svůj osobitý půvab. Voda je zde průzračně tyrkysová a moře je vhodné ke koupání. Můžete zde také šnorchlovat nad korály nebo pozorovat velryby a delfíny ve volné přírodě.

sri-lanka-novy-web-018.jpg 
 

 

Východní pobřeží

Na východním pobřeží najdete klidnější prostředí s lagunami a širokými zátokami, které se pyšní světlým pískem.

Trincomalee/Nilaveli

Dlouhá a široká pláž Nilaveli s průzračnou vodou se nachází na východě ostrova. Nejvhodnější doba pro návštěvu je od června do září. Vedle pláže v Naliveli je velmi oblíben nedaleko ležící Holubí ostrov, u kterého se můžete potápět a šnorchlovat.

Passikudah

Nachází se zde nádherná zátoka s čistou mělkou vodou a písečnou pláží. Místo je známé především pro své krásné korálové útesy a bohatý podmořský svět. Vhodné je také pro milovníky potápění a šnorchlování, kteří můžou v podmořském světě objevovat také vraky lodí.

sri-lanka-novy-web-025.jpg 
 

 

Jihozápadní pobřeží

Od jihozápadního pobřeží až na jih se dno svažuje pozvolna, voda v oceánu bývá dlouho mělká, písek je světlejší (zejména na jihu) a často narazíte na odumřelé korály. Vlny jsou větší a prudší. Na některých plážích se dá plavat, jen když se dostanete přes místo, v němž se vlny lámou.

Bentota a Induruwa

Najdete je na jihozápadním pobřeží. Nachází se zde i živé trhy a želví líheň. Pláž v Bentotě patří k nejlepším na západním pobřeží.

Hikkaduwa

Jedna z nejrušnějších pláží na Srí Lance. Velmi oblíbená pro surfaře a pro potápění. Ideální podmínky pro surfování jsou od listopadu do dubna. Z terasy kavárny pak v podvečer můžete pozorovat západ slunce.

 sri-lanka-novy-web-021.jpg
 

 

Západní pobřeží

Západní pobřeží je nejrozvinutější plážovou oblastí, kde najdete některé z nejlepších pláží v celé zemi. Pláže jsou široké s hnědým pískem, dno se rychle svažuje do hloubky a vlny nejsou příliš velké, takže si zde určitě skvěle zaplavete.

Negombo

Pláž se zlatohnědým pískem a pozvolným vstupem do vody, ke které je snadná dostupnost z letiště.  Pláž je lemovaná palmami a další exotickou vegetací. Vhodná je také pro milovníky vodních sportů. Pod hladinou spatříte nejen korálové útesy, ale také vrak lodi. Na pláži Negombo je však větší ruch kvůli turistické oblasti městského rázu.

 sri-lanka-novy-web-059.jpg
 

 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.