Srí Lanka

Naše doporučení - Srí Lanku jsme procestovali

 

Nedotčená příroda a dlouhé zlatavé pláže

Láká vás poznání jedinečného spojení tradiční srílanské kultury, nedotčené přírody a dlouhé historie se zlatavými plážemi a ubytováním v prvotřídních hotelech? Potom dovolená na Srí Lance pro vás bude ideálním zážitkem. Srí Lanka je jako stvořená pro kombinaci poznávacího okruhu a plážové dovolené. Naši specialisté pobyty podobného typu na Srí Lance osobně zažili a rádi Vám předají své osobní zkušenosti a poznatky. Doporučujeme se nejdříve vydat za poznáním (cca 5-8 nocí) a poté relaxovat libovolný počet nocí v plážovém hotelu. Z oblasti kulturního trojúhelníku zavítejte na čajové plantáže a dojděte až na „Konec světa“. Zjistěte, jak je pohled na svět ze sloního hřbetu nádherný. Milovníci dobrého jídla musí ochutnat typické kari, hooper nebo některý z mnoha srílanských zákusků, např. mléčný pudink s karamelovou příchutí zvaný wattalappam či tvaroh s medem kiri peni. Chybět nesmí ani pravý cejlonský čaj.

 sri-lanka-novy-web-010.jpg
 
 

 

Srí Lanku jsme opakovaně navštívili a poskytneme Vám osobní rady

Naši specialisté Srí Lanku pravidelně navštěvují. Mnozí z nich procestovali vnitrozemí Srí Lanky během poznávacího okruhu, jehož obdobnou podobu připravujeme také pro naše klienty. Samozřejmě nevynechali ani návštěvu pláží srílanského pobřeží. Se svými osobními radami a doporučeními se s vámi podělíme a připravíme vám zájezd na míru. Neváhejte nás kontaktovat a začněte s plánováním dovolené na Srí Lance již nyní.

Ing. Ondřej Světlík
Procestoval jsem svět, poradím Vám. ONLINE dnes
dnes 18.06. od 08:30 do 17:00
 

  

Pohodlný přílet na Srí Lanku se službami naší partnerské cestovní kanceláře

Pro pobyt na Srí Lance je potřeba vyřídit vízum ETA (buďto předem online nebo po příletu na Srí Lanku), které  společně s vyplněným imigračním formulářem odevzdáte na imigrační přepážce na letišti. Po výdeji zavazadel vyhledáte zástupce partnerské místní cestovní kanceláře Jetwing Travels před příletovou halou v místě zvaném „Paging point“. Zástupce bude mít tabulku buď přímo s Vaším jménem (příp. s číslem letu, kterým jste přiletěli) nebo s nápisem Jetwing Travels. V odbavení zájezdu obdržíte telefonní číslo na anglicky hovořícího delegáta a letištního zástupce, kteří Vám budou po dobu vašeho pobytu v dispozici. Letiště na Srí Lance není tak velké jako letiště v Dubaji či jiných přestupních letištích, proto by měl být přílet jednoduchý a pohodlný.

 

sri-lanka-novy-web-004.jpg 

Kdy cestovat na Srí Lanku?

Srí Lanka, která se nachází pod Indickým poloostrovem, je specifická svou rozmanitostí. Nabízí cestovatelům odlišné podmínky na různých stranách ostrova. Pláže východního pobřeží mají nejlepší podmínky pro plážovou dovolenou v období od květen až do září. Na západním, jihozápadním a jižním pobřeží pak trvá hlavní sezóna od prosince do půlky dubna.  Během těchto měsíců se můžete těšit na nádherné počasí s teplotami přes 30°C a minimem srážek. Vnitrozemí je pak možné poznávat během obou výše zmíněných období, přičemž nejlepší podmínky trvají od ledna do května.

 

 

Na co na Srí Lance se nejvíc těší klienti Modrý Maurícius

sri-lanka-novy-web-069.jpeg 

Přírodní krásy a kulturní rozmanitosti

Poznejte přírodní krásy a kulturní rozmanitosti ostrova Srí Lanka. Ochutnejte typické kari nebo místní palačinku hooper, projeďte se na hřbetě slona, navštivte slavný kulturní trojúhelník s 8. divem světa a památky ze seznamu UNESCO. Projděte se po čajových plantážích a dojít můžete až k vyhlídce „Konec světa“. Rádi Vám doporučíme místa, která Vás uchvátí. Po celou dobu je Vám k dispozici klimatizovaný vůz s anglicky mluvícím řidičem. V případě zájmu zařídíme i česky mluvícího průvodce. Trasu lze tematicky zaměřit na poznání historických a kulturních památek a nábožensky významných lokalit. Pro milovníky přírody je na Srí Lance několik národních parků a samozřejmě musíte vidět proslulé čajové plantáže. Po absolvování poznávacího okruhu doporučujeme odpočívat v některém z butikových hotelů v péči ayurveda terapeutů. Pláže najdete jak na západním pobřeží a na jihu, tak také na východě ostrova. Anebo přeleťte na nedaleké Maledivy.

Mezi další tipy bezpochyby patří slavná pevnost Sigiriya, známá jako Lví Skála, starobylé bývalé hlavní budhistické město Pollonaruwa, město Kandy s jedinečným chrámem Buddhova zubu, nebo bývalá holandská pevnost Galle na jihozápadě, kde na vás dýchne atmosféra evropského středověku.

+ více
 sri-lanka-novy-web-070.jpeg

Dokonalá atmosféra srílanských pláží

Západní pobřeží je nejrozvinutější plážovou oblastí a je tím místem, kde najdete nejvíce letovisek, protože některé zdejší pláže patří k těm nejlepším v celé zemi. Vydejte se na pláže se zlatavým pískem, z nichž nejlepší najdete v oblasti Bentota (dlouhé úseky pláží a široká nabídka vodních sportů) a Hikkaduwa (šnorchlování a potápění, živá atmosféra – bary, restaurace, kluby) ležící spíše na jihozápadě či v Negombu (dlouhé široké pláže, krásné západy slunce, restaurace a obchůdky) nacházejícím se jen kousíček od Colomba a mezinárodního letiště.

+ více
 sri-lanka-novy-web-068.jpeg

Kombinace Srí Lanky a Malediv

Po 5-8 nocích strávených na Srí Lance se můžete vydat na Maledivy, kde zažijete zaslouženou plážovou dovolenou. Lety na Maledivy jsou k dispozici každý den kolem 13 hodiny a trvají cca 1,5 hod.

Maledivy jsou jedinečným tropickým rájem obdařeným stovkami úchvatných korálových ostrůvků s jedinečným podmořským světem. Pokud tedy toužíte po relaxaci na bílých písčitých plážích a neopakovatelném šnorchlování, pak jsou Maledivy pro Vás tou pravou destinací. Podívejte se na naši nabídku maledivských hotelů, které osobně navštěvujeme.

+ více
 sri-lanka-novy-web-067.jpeg

Ubytování na Srí Lance

Možnosti ubytování jsou na Srí Lance rozmanité jako množství atrakcí, které nabízí. Na Srí Lance si každý vybere hotel podle svých představ. Můžete strávit dovolenou jak v luxusním hotelu s dokonalým servisem, tak také v hotelech nižší cenové kategorie. K dispozici jsou jak kvalitní plážové hotely, tak také jedinečné ubytování v přírodě během poznávacích okruhů. Kategorizace a standardy hotelů na Srí Lance jsou uvedeny dle místních poměrů a neodpovídají evropským standardům, proto je potřeba brát v potaz, že napří 3* hotely uspokojí opravdu spíše nenáročné cestovatele.

Rádi Vám doporučíme hotely, navštívené osobně našimi specialisty, a to jak na krásných dlouhých plážích či intimních zátokách, tak také v nedotčené přírodě rozmanitého vnitrozemí Srí Lanky.

+ více
 

   

Užijte si typickou atmosféru srílanských pláží a Indického oceánu

Pro mnoho návštěvníků představuje Srí Lanka plážovou destinaci, nicméně co se týká moře a písku, pak tento ostrov rozhodně nezaostává. Každý si na pobřeží Srí Lanky najde to své – těšit se můžete na odlehlé nedotčené pláže, šnorchlování či potápění i nejrůznější vodní aktivity včetně výletů za pozorováním velryb a podobně.

Západní pobřeží je nejrozvinutější plážovou oblastí a je tím místem, kde najdete nejvíce letovisek, protože některé zdejší pláže patří k těm nejlepším v celé zemi. Vydejte se na pláže se zlatavým pískem, z nichž nejlepší najdete v oblasti Bentota (dlouhé úseky pláží a široká nabídka vodních sportů) a Hikkaduwa (šnorchlování a potápění, živá atmosféra – bary, restaurace, kluby) ležící spíše na jihozápadě či v Negombu (dlouhé široké pláže, krásné západy slunce, restaurace a obchůdky) nacházejícím se jen kousíček od Colomba a mezinárodního letiště.

Na východním pobřeží najdete klidnější prostředí s lagunami a širokými zátokami, které se pyšní světlejším pískem než pláže západního pobřeží. Nejlepší podmínky pro plážovou dovolenou najdete v oblasti Passikudah (moderní resorty, klidné mělké moře, potápění a šnorchlování) či Trincomalee (široké pláže, vodní sporty, výlety, šnorchlování – vyhlášený NP Pigeon Island).

Jižní pláže jsou specifické svou atmosférou s nádechem divoké přírody s jemným pískem, krásným tropickým prostředím s palmami, avšak v moři je potřeba počítat s možností větších vln, což často omezuje koupání.

sri-lanka-novy-web-014.jpgsri-lanka-novy-web-020.jpg 
 

 

 sri-lanka-novy-web-005.jpg

Srí Lanka jako bezpečná destinace pro Vaši dovolenou

Oficiální ukončení občanské války, která trvala téměř 30 let, výrazně přispívá k rozvoji země. Ačkoli je Srí Lanka země poměrně chudá, kriminalita zde není velká a hotely mají bezpečnostní službu. Přesto však doporučujeme věnovat náležitou pozornost Vašim cennostem (zejména penězům, mobilním telefonům a platebním kartám). Nikdy nenechávejte kameru nebo fotoaparát nehlídaný. V pokojích jsou k dispozici sejfy, kam si uložte Vaše cennosti, pasy a letenky.

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.