Srí Lanka

Aktivity na Srí Lance

 

Potápění a šnorchlování

Potápěčské školy najdete na místech po celém pobřeží. Potápění a šnorchlování je na Srí Lance zaměřené spíše na ryby než na útesy, je zde však několik výjimek a možné je také potápění k vrakům. Srí Lanka má pestrobarevnou paletu ryb. Mezi většími dravými živočichy tu lze vidět žraloky černocípé a žraloky lagunové.

sri-lanka-novy-web-024.jpg 
 

 

Nejlepší místa pro potápění a šnorchlování

Hikkaduwa – díky korálovým útesům a hojnosti tropických ryb se Hikkaduwa řadí mezi nejlepší místa pro šnorchlování a potápění na jihozápadním pobřeží. Ve městě sídlí vyhlášená potápěčská škola.

Trincomalee – město leží na severovýchodním pobřeží Srí Lanky. Když budete pokračovat dále na sever, dopravíte se do malých plážových turistických resortů Uppuveli a Nilaveli s překrásnými plážemi se zlatavým pískem a průzračnou vodou.

Passikudah – přibližně ve středu východního pobřeží ostrova máte možnost navštívit jednu z nejluxusnějších zátok na Srí Lance, které je vhodné i k potápění a šnorchlování.

 

 sri-lanka-novy-web-018.jpg

Pozorování velryb a delfínů

Plejtváci obrovští jsou největšími ze všech tvorů. Mirissa je nejlepším místem, odkud se vydat na organizovaný výlet za pozorováním velryb. Uppuveli a Nilaveli na východním pobřeží nabízejí klidnější, ale méně spolehlivou možnost jejich spatření.

 

 

Surfování

Srí Lanka nepatří mezi nejlepší surfařské lokality, ale je lepší pro poznávání kultury, historie a přírody v kombinaci s plážovou dovolenou.

Pokud jste ale milovníky surfingu, potom nejlepší období pro surfování na východním pobřeží je od dubna do října. Na západním a jižním pobřeží je nejlepší surfování od listopadu do dubna. Srí Lanka je skvělým místem k učení surfování a středně pokročilí surfaři si tady můžou poprvé vyzkoušet jízdu na útesovém příboji.

Nejlepší surfařské lokality

Weligama – Weligama na jižním pobřeží se zdá jako stvořená pro začátečníky a v poslední době zde otevřelo mnoho surfařských škol s kempů.

Hikkaduwa – Útes na západním pobřeží je dlouhou dobu oblíbený, přestože víc pro bezstarostný život než pro kvalitu vln.

Národní parky a safari

Srí Lanka je jednou z nejlepších zemí v jihovýchodní Asii k pozorování divokých zvířat. I návštěvníci s povrchním zájmem budou ohromeni pohledem na stáda slonů, obrovské velryby, tajemné levharty, hejna delfínů, stovky barevných ptáků a útesy plné duhově zbarvených rybek.

Divokou přírodu na Srí Lance můžete pozorovat po celý rok, ale nejvhodnější doba odpovídá hlavní turistické sezoně od listopadu do dubna. V tuto část roku jsou všechny velké parky otevřené a je snadnější zvířata spatřit. 

Národní park Yala

Jeden z nejnavštěvovanějších národních parků, který leží na jihovýchodě Srí Lanky a jeho rozloha je přes 125 tisíc hektarů. Jedná se o opravdu obrovský park, ve kterém žije celá řada zvířat, jež zde můžete pozorovat v relativně přirozeném prostředí. Nejvhodnější doba k jeho návštěvě je od února do června. Bohužel v této době zde spíše než na zvěř narazíte na obrovské množství turistů.

Národní park Minneriya

Nachází se v oblasti kulturního trojúhelníku mezi Habaranou a Polonarruvou. Návštěva je možná pouze s průvodcem s licencí a vozidlem. Vévodí mu velká nádrž Minneriya. Nejlepší dobou pro návštěvu je období sucha od června do září. Můžete pozorovat volně žijící slony, vodní ptactvo, makaka bandara, jelena sambara a mnoho jiného.

 sri-lanka-novy-web-004.jpgsri-lanka-novy-web-012.jpgsri-lanka-novy-web-013.jpg
 

 

Poznávací okruhy

Rádi pro Vás připravíme poznávací okruhy, které jsou na Srí Lance stále oblíbenější. Pokud hledáte inspiraci, jaké kulturní a přírodní bohatství skrývá rozmanitá Srí Lanka, pak neváhejte kontaktovat naše specialisty! Poznávací okruhy Vám připravíme dle Vašich individuálních požadavků. Poradíme vám, která místa byste si rozhodně neměli nechat ujít. Při putování tímto ostrovem můžete objevovat starověká města, buddhistické památky, národní parky se safari, čajové plantáže i krásné pobřeží Indického oceánu. Postará se o vás zkušený anglicky hovořící průvodce od naší partnerské CK Jetwing Travels. Poznávací okruh může mít libovolný počet nocí – návrhy okruhů naleznete na následujících odkazech:

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.