Rodrigues

Zajímavosti

 

Mont Limon

Navštivte nejvyšší bod ostrova Rodrigues a kochejte se úžasnými výhledy na celý ostrov a modré laguny, které jej obklopují. Výšlap na horu není nijak náročný, Mont Limon měří 398 metrů.

Port Mathurin

Port Mathurin je hlavním a administrativním centrem celého Rodriguesu. Každou sobotu město začne žít svou unikátní atmosférou. Na ostrov připlouvají lodě, které přivážejí čerstvé zásoby z Maurícia.

rodrigues-novy-web-009.jpg 
 

 

Ile Aux Cocos

Tento ostrůvek se nachází v laguně jihovýchodně od Rodriguezu a je známý svými nádhernými písečnými plážemi. Ve skutečnosti je však Ile Aux Cocos přirozeným útočištěm pro kolonie mořských ptáků, stejně jako jeho dvojče, ostrůvek Ile aux Sables, který se nachází nedaleko. Na Ile Aux Cocos se dostanete pouze loďkou zvanou Pirogue s řádně registrovaným operátorem, který má na ostrov povolen přístup. Přístup na tento ostrov je omezený hlavně kvůli zajištění klidu ptáků a jejich mláďat.

 rodrigues-novy-web-018.jpg
 

 

Trou D’Argent

Na tomto místě si budete přidat, že jste objevili skryté poklady, které ještě nebyly nikdy nalezeny. Trou D’Argent je zasazeno kousek od korálového útesu. Poté, co toto místo objevíte, jako přelud se přímo před Vaším zrakem zjeví nádherná pláž a vlny, které se tříští o útesy a navozují pocit bezpečí a klidu. K pláži se můžete dostat pěšky z Graviers, Pointe Canon nebo Saint Francois, podél pobřeží kolem úzkých zátok. Trou D’Argent byla nedávno zařazena mezi 30 nejlépe zachovalých pláží na světě.

rodrigues-novy-web-020.jpg 
 

 

Caverne Patate

Caverne Patate jsou jedinečné krápníkové jeskyně. Vznikly pod korálovými pláněmi v důsledku pohybu tektonických desek. Caverne Patate jsou jedním z míst, které musíte bezpodmínečně navštívit při objevování krás Rordiguesu.

 

Francois Leguat Giant Tortoise and Cave Reserve

V této přírodní rezervaci budete moci objevovat Rodrigues takový, jaký byl před 300 lety, než byl zkolonalizován. Od dob kolonializace lesy ostrova doslova zmizely a mnohé druhy rostlin a zvířat se staly ohroženými. Tato 20ti hektarová přírodní rezervace pokračuje v zachování původního rázu krajiny, vysazuje keře a stromy, které zde kdysi rostly a znovuzavádí původní druhy zvířat a rostlin zpět do krajiny.

Projděte se mezi obrovskými želvami, zavítejte do krápníkových jeskyní, objevujte původní druhy rostlin a setkejte se s netopýry v této jedinečné přírodní rezervaci. 

 rodrigues-novy-web-019.jpg
 

 

Rodrigues Jardin des 5 Sens

První botanická zahrada na Rodriguesu, která nese název Jardin des 5 Sens se nachází v centru ostrova Rodrigues v kouzelné a zelenající se scenérii. V botanické zahradě uvidíte dechberoucí faunu ostrova Rodrigues, pláně exotických a endemických rostlin, které patří k jedinečným na celém světě, ovocné stromy, aromatické a léčivé rostliny a květiny. 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.