Rodrigues

Naše doporučení - Rodrigues jsme procestovali

 

Ostrov je obklopen průzračně tyrkysovou lagunou s mělkými vodami a bohatým korálovým životem, který vytváří ideální podmínky pro šnorchlování a objevování přírodních krás podmořského života. Nedotčené pláže s bílým pískem a skalními útvary s jeskyněmi jsou obydlené vzácnými druhy vodního ptactva.

Rodrigues je obklopen 17 malými ostrůvky, které jsou jedinečným výletním místem zvídavých turistů. Doporučujeme je zejména potápěčům, kteří budou nadšeni velkým množstvím částečně zachovalých vraků.

rodrigues-novy-web-003.jpg 
 

 

Co dělat na ostrově a kam se vydat

Nejvyhledávanějšími oblastmi k potápění jsou na východním pobřeží Pointe Foton a Pointe Roche Nore, na západním pobřeží pak Pointe Palmiste.

Nejkrásnější pláže naleznete na jihovýchodní a východní straně ostrova. Nesou názvy jako Pointe Coton, St Francois,Trou d´Argent nebo Petit Gravier.

hlavním městě Port Mathurin naleznete nespočetné množství restaurací, barů a také mešitu. Úzké uličky lemované rybářskými tavernami vybízí k romantické večerní procházce.

Nejvyšší bod ostrova s nadmořskou výškou 390 m nese jméno Mt. Limon a je lehce dosažitelný pešky.

Krápníkové jeskyně Caverne Patate můžete navštívit v jihozápadní části ostrova.

Nejnavštěvovanější okolní ostrůvky jsou Ile Hermitage a Ile aux Chats, kde naleznete vraky potopených lodí.

Návštěvu ostrova Rodrigues doporučujeme zkombinovat s dovolenou na Mauríciu.

Zájezd do hotelu vám připravíme na míru, odlety jsou možné z Prahy nebo Vídně každý den, délka vašeho pobytu může být libovolná. Hotel, transfer a další služby pro vás objednáváme přímo na Rodriguesu. Služby pro vás nekupujeme u německé cestovní kanceláře a při cestování nebudete členy žádné skupiny.

rodrigues-novy-web-006.jpgrodrigues-novy-web-010.jpg 
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.