Rodrigues

Aktivity na Rodriguesu

 

Potápění

Rodrigues je pravým rájem pro všechny potápěče a milovníky šnorchlování. Všechny zázraky podmořského života si vychutnáte už v hloubkách 15 – 25 metrů. Tyto podmínky jistě ocení jak zkušení potápěči, tak především začátečníci, kteří nemají zkušenosti s mnoha ponory. Ve vodách kolem Rodriguesu Vás uchvátí obrovské „carangues“, mořské želvy, tropické ryby tisíců odstínů a překrásné korálové zahrady.

Nejlepší lokace pro potápění jsou nedaleko Pointe Coton a Pointe Roche Noire na východním pobřeží ostrova. Další oblíbenou lokalitou je Pointe Palmiste na západním pobřeží. Mezi často vyhledávané lokality patří rovněž Baladirou a Pointe aux Cornes. Na ostrově naleznete několik potápěčských center (některé mají certifikaci P.A.D.I.), kde se mohou zapsat do kurzů potápění začátečníci i různě pokročilí potápěči. Vybavení je na místě k zapůjčení za poplatek. 

 rodrigues-novy-web-016.jpg
 

 

Výlety na plachetnici

Užijte si klid a vychutnejte si jemné pohlazení větru při výletu na plachetnici. Vydejte se prozkoumat jižní laguny Rodriguesu a spojte výlet s grilováním nebo piknikem a objevujte z paluby lodi divy ostrova, které by Vám ze souše zůstaly skryté. Zkušení kapitáni využijí své znalosti a zkušenosti ostrova k tomu, aby byl pro Vás výlet jedinečným a originálním zážitkem.

rodrigues-novy-web-013.jpg 
 

 

Zipline dobrodružství

Objevujte ostrov a jeho krásy z ptačí perspektivy. Pokud jste vyznavači dobrodružství, vydejte se směr na jih ostrova a kochejte se dechberoucími výhledy dolů na lagunu. Vzduchem budete na laně převezeni přes 3 zelená údolí. Objevte krásy ostrova zavěšení ve výšce více než 100 metrů nad hustou vegetací, při trase dlouhé až 400 metrů. 

 

Rybolov

Velké pozornosti a oblíbenosti se na ostrově těší rybolov, zvláště ten hlubokomořský. Na dobře vybavených lodích se můžete vydat za modrými marliny, tuňáky či barakudami. Zapište se do historie ostrova a chyťte ten největší, rekordní úlovek.

rodrigues-novy-web-017.jpg 
 

 

Windsurfing & Kitesurfing

Na své si na Rodriguesu přijdou i milovníci windsurfingu a kitesurfingu. Oblíbenou lokalitou je jihovýchodní pobřeží a jeho překrásná laguna, která je ideálním místem také pro začátečníky. Ostrov si oblíbila i windsurfingová šampionka Nathalie Simon, která zde založila pro všechny zájemce windsurfingový klub.

 rodrigues-novy-web-012.jpg
 

 

Horská kola

Vzhledem k poměrně malým vzdálenostem na ostrově je jízda na horském kole nejlevnější a nejjednodušší způsob dopravy.

Vyjížďka na koních

Některé hotely Vám rády zorganizují i romantickou vyjížďku na koních. 

 

Treking

Pokud jste milovníci pěší turistiky, přijdete si na tomto malebném ostrově s krásnou faunou i flórou na své. Jistě si najdete trasu, která Vám bude pro poznání ostrova vyhovovat. Dlouho byla na ostrově jediným způsobem dopravy právě chůze, vraťte se tedy v čase a prozkoumejte ostrov pěšky. Cestičky pro pěší túry jsou zpevněné a upravené. Nejlepší místa pro objevování ostrova jsou okolo Mont Limon a Mont Malartic a také podél pobřeží z Port Marhurinu okolo východního konce ostrova směrem k Port Sud-Est. 

rodrigues-novy-web-002.jpg 
 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.