Maurícius

Zajímavosti na Mauríciu

Rychlá kalkulace hotelu

Maurícius
Odlet
Nocí v hotelu
C Mauritius
Hotel

Pro hotel C Mauritius není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu C Mauritius.

Typ pokoje
Strava

Letecká společnost
Bonus
EUR
Cena zájezdu
- /osoba
Původní cena
-/osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Akční sleva
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Počítáme cenu Vašeho zájezdu. Vyčkejte prosím.
Počítáme cenu
Vašeho zájezdu.
Vyčkejte prosím.

 

La Vanille Crocodile Park

Přírodní rezervace La Vanille se nachází v jižní části ostrova na ploše 5 ha. Byla založena v roce 1985. Pěšinkami mezi banánovníky, palmami a obřími bambusy můžete s místním průvodcem poznávat rozličné druhy zvířat typických pro toto pásmo. V parku žije přes 500 želv a 1500 krokodýlů, dále zde uvidíte netopýry, leguány a chameleony. Soukromá sbírka motýlů a hmyzu pana Siedleckeho čítá přes 23 000 položek. Největším a nejstarším chráněncem je želví samec Domino vážící 275 kg, kterému je již více než 90 let. Místní muzeum mapuje historii ostrova z hlediska osidlování kolonizátory, kteří si vždy s sebou přivezli nové druhy zástupců flóry a fauny. Můžete zde potkat bohužel již vyhynulého ptáka Dodo (Blboun nejapný). Zvláště děti ocení dětšký koutek, želví a krokodýlí školičku (líheň), ale i možnost svézt se na želvě či se vyfotit s mládětem krokodýla. Mohou se také zúčastnit krmení opic či koi kaprů. Gurmáni jistě přivítají možnost ochutnat speciální krokodýlí menu v místní restauraci „U hladového krokodýla“. V malém obchodě si můžete vybrat i mezi výrobky z krokodýlí kůže. Ideální pro rodiny s dětmi. Otevřeno je denně mezi 9:30–18:00. Prohlídka s průvodcem trvá zhruba 1 hodinu.

 mauricius-novy-web-102.jpg
 

 

Port-Louis

Hlavní město Maurícia bylo založeno roku 1735 francouzským guvernérem Mahé de Labourdonnaisem a stalo se nejdůležitějším přístavem ostrova. V dnešní době je místem, kde se spojuje moderní způsob života s dávnými tradicemi místních obyvatel a vytváří tak nenapodobitelnou atmosféru. Port-Louis se může pochlubit množstvím historických památek, které jistě stojí za to navštívit. Nenechte si ujít francouzské koloniální budovy z 18. století, především Obecní divadlo či sídlo vlády, dále anglikánskou a katolickou katedrálu, mešitu, budovu nejvyššího soudu nebo muzeum známek. Chcete-li poznat fascinující aspekty mauricijského života, navštivte místní tržiště, které je pro Evropana velmi zajímavým zážitkem nebo se zajděte podívat na nejoblíbenější místní zábavu, kterou jsou dostihy na zdejším hipodromu Champ de Mars. Krásným završením návštěvy Port-Louis je pohled na celé město od pevnosti z doby Williama IV.

 mauricius-novy-web-103.jpg
 

 

Pamplemousses

Nejstarší botanická zahrada na jižní polokouli, kterou znají všichni milovníci přírody po celém světě, především pro její obsáhlé sbírky původních exotických rostlin. Nejzajímavějšími exponáty jsou jistě obrovské vodní lilie a palma zvaná Talipot, která rozkvétá jednou za 60 let a potom odumírá. V zahradě však najdete stovky dalších druhů nejrůznějších rostlin, včetně 80 druhů palem, všech různých dříků.

 

Curepipe

Curepipe je hlavním urbanistickým centrem ostrova a také rájem pro všechny milovníky nákupů. Seženete zde vše na co si vzpomenete, především v místních čínských obchodech, jejichž nabídka pokrývá snad veškerý sortiment od potravin až po oblečení, to vše na ploše několika čtverečních metrů. Poblíž Curepipe je oblíbená atrakce Trou Aux Cerfs – vyhaslý, 85m hluboký vulkanický kráter. Z jeho vrcholu se Vám naskytne úchvatný výhled na velkou část ostrova. Obdivujete-li dokonalé šperky a drahé kameny, navštivte Floreal, kde najdete množství obchodů a vše dostanete za příjemné ceny.

 

Grand Bassin

Je jedním ze dvou přírodních jezer na ostrově a nachází se uprostřed kráteru dávno vyhaslého vulkánu. Toto tajemné jezero je posvátným místem hinduistů, kteří sem každoročně konají své poutě během svátku Maha Shivaratree a provádějí zde náboženské rituály. Nenechte si uniknout ani zdejší hinduistický chrám, ale nezapomeňte si před vstupem vyzout boty.

mauricius-novy-web-100.jpg 
 

 

Chamarel (7 barev země a vodopády)

Jedno z nejkrásnějších a nejfotogeničtějších míst na Mauríciu se nachází v jižní části ostrova, uprostřed pohoří. K tomuto nejfotografova­nějšímu místu ostrova se dostanete pouze po úzkých a točitých silničkách, vedoucích okolo kávových plantáží. Nejprve navštívíte vulkanickou vyvřelinu 7 barev země, která je zbarvená odstíny červené, modré, zelené a žluté barvy, což má údajně na svědomí místní počasí. Foto Poblíž této vyvřeliny se nachází úchvatné vodopády, které se propadají do několik desítek metrů hluboké propasti. Zdatní turisté mohou sešplhat až k dolnímu jezírku, kde je čeká jedinečná koupel.

 mauricius-novy-web-101.jpg
 

 

Grand Baie

Původně malá, rybářská vesnička, která se změnila na jedno z hlavních návštěvnických center. Najdete zde uvolěnou atmosféru a překrásný záliv s úchvatnými západy slunce. Grand Baie je oblíbené především mezi milovníky dobrých nákupů, protože kromě továrních obchodů značky Ralph Lauren zde najdete i několik duty free obchodů. Zkrátka nepřijdou ani příznivci historie a poznávání, kteří by neměli zapomenout navštívit místní hinduistické chrámy.

 

Domaine les Pailles

Nedaleko od Port-Louis se rozkládá na ploše 3.000 akrů přírodní rezervace, která je nejživější připomínkou koloniální minulosti. Návštěvníci zde mohou v překrásném prostředí shlédnout způsob života tehdejších osadníků, především ojedinělou továrnu na zpracování cukrové třtiny či zařízení na destilaci místního rumu. Pro návštěvníky jsou připraveny i výlety Land Rovery na vrchol místního pohoří, kde Vás jistě okouzlí krásná příroda a zvěř žijící ve volné přírodě, včetně opic, káňat či jelenů.

 

Casela - přírodní a volnočasový park

Tento ojedinělý park se nachází u západního pobřeží ostrova a rozkládá se na více než 20 akrech země. Spatřit zde můžete více než 140 druhů ptáků z pěti kontinentů. Hlavní atrakcí je mauricijský růžový holub, jeden z nejvzácnějších ptáků na světě. V parku uvidíte také mnoho dalších zvířat, včetně tygrů, opic a želv. Navštivte endemický střídavě vlhký les se starými stromy jako Black Ebony, nebo vyražte na dobrodružnou turistiku s několika kladkovými tratěmi (zip-line), včetně té nejdelší v Indickém oceánu, zavěšenými mosty a s mnoha dalšími překvapeními. Nebo prostě můžete vyrazit na procházku s opravdovými lvy! To vše v klidné atmosféře tropického prostředí protkaného potůčky a kaskádami.

 

Eureka

Eureka je unikátní kreolský dům, jeden z nejkrásnějších na ostrově, který byl postaven roku 1830. Nachází se uprostřed nádherné tropické zahrady, kde budete moci navštívit i vodopády Moka River a Moka Range. Chcete-li zažít pravou atmosféru tropického ráje, určitě by Vám toto místo nemělo uniknout.

mauricius-novy-web-099.jpg 
 

 

Martello Towers

Martello Towers jsou tichou připomínkou rivality tehdejších koloniálních mocností a byly svědkem převratných událostí na ostrově, především konce otrokářství a počátku imigrace Indů. Na Mauríciu se nachází pět těchto věží, které jsou mezi posledními stojícími z původních 220, postavených po celém světě podle jednoho prototypu ze severní Korsiky.

 

Le Saint Aubin

Objevte tradiční Maurícius a navštivte továrnu na čaj spolu s muzeem v Bois Chéri. Nesmíte zapomenout ani na vanilkové plantáže a překrásné skleníky se stovkami exotických rostlin. Svou návštěvu završíte v koloniálním domě Le Saint Aubin, kde si pochutnáte na delikátním obědě v tropické zahradě.

 

Mahebourg

Tento ráj a jedno z center rybolovu se nachází v zálivu Grand Port, kde můžete rovněž navštívit starodávnou továrnu na sušenky, které se tradiční metodou vyrábí dodnes podle rodinného receptu z manioku. Milovníci historie jistě zavítají do místního muzea válečného loďstva.

 

Ile aux Cerf

Idylický ostrov, který se nachází 20km od východního pobřeží Maurícia. Těžko by jste hledali dokonalejší místo pro ničím nerušenou relaxaci – oslnivé bílé pláže, stovky palem a tyrkysově zbarvený oceán. Pro sportovně zaměřené návštěvníky je připravena široká nabídka vodních sportů.

 

Jízda na čtyřkolkách v L'Etoile

Objevte nádhernou vegetaci a báječné přírodní poklady Maurícia uprostřed úchvatné chráněné oblasti L'Etoile & Ferney Reserve. Tato chráněná oblast se rozprostírá na 3500 hektarech pozemku, hemžícím se jeleny, divočáky, opicemi a další zvířenou. Toto místo patří mezi nejlépe zachovalá tajemství ostrova. Najdete zde některé druhy velmi vzácných dřevin – např. mauricijské ebenové dřevo, kterému trvá víc jak 1000 let než dospěje do stádia zralosti. Po uvítacím drinku a školení vyrazíte na tříhodinové safari na čtyřkolkách, za doprovodu zkušeného průvodce, který Vás bude informovat o flóře a fauně, na které narazíte. Cesta není nijak extra nebezpečná. Samozřejmě je třeba pozorně sledovat terén a manipulovat správně řídítky. V případě, že je vlhko je samozřejmě terén náročnější, občas jsou zde úseky kamenité (velké balvany), ze kterých má člověk pocit, že se převrátí, ale není tomu tak. Je ale třeba být v těchto místech opatrný. Rozhodně doporučuji vzít si s sebou repelent proti komárům. Končí se ve stejném místě, odkud se vyrazilo – restaurace L'Etoile. Zde se také poté servíruje oběd.

 

Výlety katamaránem – vrtulníkem – ponorkou

Croisiéres Australes (severozápad)

Romantická plavba na palubě krásného katamaránu Vám zůstane navždy v paměti. Vyplouvá se z Grand Baie a cílem cesty je Ilot Gabriel, což je malý ostrůvek nacházející se pár kilometrů od severního pobřeží Mauritia. Zde katamarán zakotví a Vy si budete moci zaplavat v průzračných vodách oceánu a obdivovat jeho krásy, zatímco se přímo na palubě bude připravovat lahodný piknik.

Croisiéres Australes (jihovýchod)

Plavba na palubě luxusního katamaránu začíná v Pointe d'Esny. Poplujete napříč největší mauritijskou lagunou a znovu a znovu budete obdivovat krásy jihovýchodního pobřeží, kde se roku 1810 uskutečnila námořní bitva mezi Angličany a Francouzi o přístav Vieux Grand. Cílem plavby je překrásný ostrůvek Ile aux Cerfs, kde budete kotvit v romantickém zátiší a pochutnávat si na obědě.

Cruisiéres Turguoises

Plavba začíná opět v Pointe d'Esny a pokračuje okolo jihovýchodního pobřeží. Během cesty zavítáte do romantické zátoky v Mahéburgu, situované mezi „Montagne du Lion“ a historickým „Vieux Grand Port“, kde budete relaxovat v tyrkysově modré laguně. Cílem cesty je Ile aux Cerfs, kde si vychutnáte delikátní oběd. Den zakončíte plaváním, sluněním a odpočinkem v tomto nezapomenutelném prostředí.

Croisiéres Oceane

Katamarán vyplouvá z Trou d'eau Douce a vydává se na plavbu podél východního pobřeží ostrova. V průběhu cesty se dělají zastávky na plavání a šnorchlování, což je vítané osvěžení a nezapomenutelný zážitek, protože jedna ze zastávek bude v největší a nejkrásnější laguně ostrova. V Ile aux Cerfs zakotvíte na barbecue oběd, který zahrnuje nealkoholické nápoje, pivo, rum a víno. Konec dne strávíte dokonalou relaxací na ostrůvku.

Croisiéres Footlose

Plavba začíná opět v Trou d'eau Douce a pokračuje do Point d'Esny a dále okolo okouzlujícího východního pobřeží. Katamarán zakotví v Pointedu Diable, kde si můžete pro osvěžení zaplavat v hlubokých vodách laguny. Obklopeni pohádkově krásným prostředím poobědváte na palubě a poté budete pokračovat do Ille aux Aigreftes, kde budete mít příležitost prozkoumávat podmořský svět.

Scénický let vrtulníkem

Pro absolvování tohoto vyhlídkového letu doporučujeme zabukovat si místo s předstihem, zakoupit si lístek a nachystat si videokameru. Každá helikoptéra je před letem pečlivě připravena a zkontrolována. Každý let je sestaven tak, aby jste viděli co nejvíce míst, která nejsou přístupná autem, lodí nebo pěšky. Uspořádání osob v helikoptéře je dle přání klienta a celý let je doprovázen komentářem pilota.

Výlet ponorkou

Podmořské výlety ponorkou jsou oblíbené zejména mezi těmi, kteří se nechtějí nebo nemohou potápět. Tato v Indickém oceánu ojedinělá cesta trvá 45 minut a odehrává se 35 metrů pod hladinou moře. Kromě rozmanitého podmořského života uvidíte korálové útesy a překvapí Vás vraky lodí z minulých století. Ponorky jsou plně klimatizované a umožňují i noční ponory, které mají své neodolatelné kouzlo. Toto podvodní dobrodružství je zkušeností, na kterou se nezapomíná

 mauricius-novy-web-014.jpgmauricius-novy-web-030.jpgmauricius-novy-web-034.jpgmauricius-novy-web-035.jpg
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.