Maurícius

Maurícius

Rychlá kalkulace hotelu

Maurícius
Odlet
Nocí v hotelu
C Mauritius
Hotel

Pro hotel C Mauritius není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu C Mauritius.

Typ pokoje
Strava

Letecká společnost
Bonus
EUR
Cena zájezdu
- /osoba
Původní cena
-/osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Akční sleva
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Počítáme cenu Vašeho zájezdu. Vyčkejte prosím.
Počítáme cenu
Vašeho zájezdu.
Vyčkejte prosím.

   

Věčně zelený Maurícius nadchne svou rozmanitostí každého. Ať už hledáte klid a romantiku nebo vzrušující výlety a sportovní vyžití, na Mauríciu budete spokojeni. Učarují Vás pohádkové pláže s průzračně čistou vodou, objevíte podmořský život u korálového útesu, zažijete dobrodružné výpravy do hor, poznáte několik cizích kultur a náboženství a vychutnáte si kouzelné západy slunce nad oceánem.

 mauricius-novy-web-058.jpg
 

   

Praktické informace pro návštěvníky Maurícia

Časový posun

Oproti České Republice je na ostrově Maurícius v zimě o 3 hodiny více a v létě o 2 hodiny více.

Měna

Na ostrově platí mauricijská rupie (Rs), která se dělí na 100 centů (cs). Rupie můžete pořídit již na letišti nebo na hotelové recepci. Směnárny běžně berou euro, americký dolar, rubl, australský dolar nebo švýcarský frank. Ve větších obchodech lze platit platební kartou MasterCard, Visa, American Express nebo Diners.

Jazyk

Úředním jazykem Mauricia je angličtina, která je také nástrojem veškeré psané komunikace. V běžném mluveném projevu však převládá francouzština nebo kreolština – směs francouzštiny a domorodých nářečí. Obyvatelé ostrova běžně umějí anglicky, francouzsky a kreolsky, často ovládají jazyk svého náboženství a někdy mluví ještě španělsky, italsky nebo německy.

mauricius-novy-web-016.jpg 
 

 

 
 

 

Volání a internetové připojení na Mauríciu

Líbí se vám představa, že vyřizujete firemní korespondenci na pláži u Indického oceánu, nebo že máte možnost kdykoliv sdílet své zážitky s rodinou a přáteli? Na Mauríciu je možné využívat služeb místní společnosti Emtel, která vám na každé pobočce či v novinovém stánku nabídne tzv. Starter pack s předplacenou kartou na volání a SMS a vysokorychlostním mobilním Internetem (3G/HSDPA/HSPA+ a 4G). Balíček stojí Rs. 100 a k jeho koupi potřebujete cestovní pas. Nejste vázáni žádnou smlouvou, předplacenou kartu lze téměř v každém novinovém stánku dobít na Rs 20, Rs 50, Rs 100 nebo Rs 200. Při aktivaci vyplníte jednoduchý formulář, prokážete se cestovním pasem a pak počkáte 24 hodin, než se Vaše SIM karta aktivuje. Na Mauríciu lze zakoupit také USB modemy pro připojení počítače, a to v prodejnách Emtelu od Rs 1599. Seznam míst, kde najdete pobočku Emtel: http://www.emtel-ltd.com/…ores,54.html

 

Historie

Mauritius znali již středověcí Arabové a říkali mu Dinarobin. Evropané sem dorazili až roku 1505, a to pod vedením portugalského mořeplavce a dobrodruha Pedra Mascarenhase. Na ostrově se vystřídali Portugalci, Holanďané a Francouzi. Roku 1814 však správu převzali Angličané, od kterých převzali Mauricijci úřední jazyk i zákony. Dne 12.března 1968 získal Mauritius nezávislost a o 24 let později byl prohlášen za republiku. Ústava je založená na rozdělení moci mezi předsedu vlády a kabinet. Hlavou státu je prezident.

Obyvatelstvo

Maurícius je zemí tolerance. Žije zde 1 150 000 obyvatel tří různých vyznání. Potkáte zde 50% hinduistů, 31% křesťanů a 16% muslimů. Lidé spolu i přes zjevnou odlišnost kultur vycházejí naprosto harmonicky a vy tak můžete při cestách po ostrovech vidět hned několik typů chrámů, často hned vedle sebe. Při vstupu do mešity nezapomeňte na to, že se musíte zout, při návštěvě křesťanského kostela nebo hinduistické svatyně se zahalte.

Doprava

Na Mauríciu se jezdí po anglicku, tedy vlevo. Maximální povolená rychlost je 50km/h v obci a 80km/h mimo obec. Silnice jsou ve velmi dobrém stavu a řidiči jsou ohleduplní, v rušných hodinách však může provoz nepříjemně houstnout. Na severu ostrova a v blízkosti větších měst se můžete bez problémů pohybovat MHD, na východním pobřeží a na jihu již nejsou spoje příliš spolehlivé. Jízdní řády najdete na http://www.mauritius-buses.com. Pro výlety doporučujeme taxi, jelikož místní řidiči jsou zároveň i výbornými průvodci. Pokud si chcete pronajmout vůz, musíte mít mezinárodní řidičský průkaz a musíte být starší 23 let.

Oblečení

Díky příznivému klimatu si nemusíte dělat starosti s volbou vhodného oblečení. Pokud se chcete stravovat v hotelové restauraci, doporučujeme si přibalit slušnější oděv – dlouhé kalhoty pro pány a elegantnější šaty pro dámy. Na večeře Vás většinou nepustí v plážovém oblečení ani v bermudách. Cestujete-li v zimních měsících (květen – září), přibalte si svetr, jelikož v noci může teplota klesnout až na 18 stupňů. Mauricijci jsou velmi tolerantní, takže dámy, které se chtějí opalovat bez vrchního dílu plavek, by neměly mít problémy. Nudisté však mezi místními příliš pochopení nenajdou. Pokud chcete šnorchlovat nebo zkoumat divočejší oblasti pobřeží, vyplatí se vzít si boty do vody. Vhodnou obuv nezapomeňte ani v případě, že se chystáte na výlet do hor.

 mauricius-novy-web-096.jpgmauricius-novy-web-033.jpgmauricius-novy-web-034.jpg
 

  

Nákupy

Výborným suvenýrem z Maurícia je vysoce kvalitní rum z cukrové třtiny, který nejlépe pořídíte přímo v rhumerii v horské vesničce Chamarel. Sehnat se dá samozřejmě i v duty-free obchodech na letišti. Budete překvapení jak jeho skvělou chutí, tak i příjemnou cenou.

Na Mauríciu také sídlí továrny mnoha světových módních značek. V podnikových prodejnách a outletech nakoupíte značkové oblečení mnohem levněji než v Evropě. Doporučujeme Vám však poradit se s řidičem, který obchod navštívit, abyste nenarazili na padělky.

Dále si můžete z ostrova přivézt spoustu druhů barevného koření, čerstvou vanilku, přírodní kosmetické produkty nebo rukodělné výrobky.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.