Thajsko

Thajsko

Rychlá kalkulace hotelu

Thajsko
Odlet
Nocí v hotelu
Pimalai Resort & Spa
Hotel

Pro hotel Pimalai Resort & Spa není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Pimalai Resort & Spa.

Typ pokoje
Strava

Letecká společnost
Bonus
EUR
Cena zájezdu
- /osoba
Původní cena
-/osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Akční sleva
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Počítáme cenu Vašeho zájezdu. Vyčkejte prosím.
Počítáme cenu
Vašeho zájezdu.
Vyčkejte prosím.

 

Thajsko, jenž se oficiálně nazývá Thajské království, je podivuhodnou zemí s nespočtem buddhistických chrámů, exotickou přírodou a nádhernými ostrovy. Je kombinací fascinující historie, unikátní kultury a přátelské povahy místních obyvatel. Nachází se ve střední části poloostrova Západní Indie a částečně se rozkládá také na Malajském poloostrově. Thajsko je omýváno dvěma moři, a to Čínským a Andamanským. 

Země nabízí nespočet turistických míst, z nichž mezi oblíbené patří zejména Zlatý trojúhelník, Chiang Mai a Chiang Rai. Dále pak můžete ve střední části navštívit Kanchanaburi, Ayutthaya a Bangkok. Jižní část Thajska pak skýtá úchvatné pobřeží s mnoha ostrovy v čele s Phi Phi, Krabi, Koh Samui atd.

thajsko-novy-web-021.jpg 
 

 

Základní a praktické informace pro návštěvníky

  • Oficiální název: Thajské království v čele s králem
  • Hlavní město: Bangkok (Krung Thep – Město andělů)
  • Rozloha: 513 115 km2

 

Poloha a geografie

Thajsko je padesátou největší zemí na světě a jeho velikost lze přirovnat k rozloze Španělska. Země je situována jen 15° od rovníku, ale díky své poloze mezi 16° zeměpisné šířky nabízí několik klimatických pásů. Na západě Thajsko sousedí s Barmou a Indickým oceánem, na jihu Malajsií a Thajským zálivem, na východě má společné hranice s Kambodžou a na severovýchodě s Laosem. Hlavní město Bangkok pak představuje střed Thajska.

Nejvyšším vrcholem je Doi Inthanon s 2 565 m n. m a rozmanité pobřeží této země je delší než 3000 km. Tvar Thajska lehce připomíná tvar sloní hlavy, jejíž chobot tvoří výběžek Malajského poloostrova. Zemi můžeme rozdělit na čtyři hlavní oblasti:

  • úrodná střední část země, které dominuje řeka Mae Nam Chao Phraya
  • nejchudší severovýchod, který má podobu rozlehlé roviny
  • oblast vysokých hor i úrodných údolí severního Thajska a
  • jižní poloostrov, rozkládající se až k hranici s Malajsií, tvořený převážně deštným pralesem.
 thajsko-novy-web-015.jpg
 

 

Populace a náboženství

Populaci Thajska tvoří přibližně 65 milionů obyvatel, z nichž většina se etnicky řadí k Thajcům (cca 80%), ale jsou zde také menšiny Číňanů, Indů, Malajců, Barmánců a dalších. V hlavním městě žije přibližně 7 milionů lidí, ale toto číslo je sezónně proměnlivé a proto je také těžké přesně určit. Většina obyvatel žije v centrální nížinné části Thajska, která je nejúrodnější. Co se týká náboženství, z 95 % jsou zde budhisté, 4 % představují muslimové.

Jazyk

Více než 92% obyvatel hovoří thajštinou nebo jedním z jejich zdejších dialektů. Zatímco thajština je oficiálním jazykem, angličtina je díky kosmopolitnímu hlavnímu městu a rozvíjejícímu se turismu také používaným jazykem na většině území Thajska.

Hospodářství

Ekonomika Thajska je závislá na exportu, který tvoří 60% z celkového thajského HDP o cca 200 mld. dolarů. Thajská ekonomika je druhou největší v oblasti jihovýchodní Asie. Exporty jsou tvořeny zejména zemědělskými produkty jako ryby a rýže, jejíž je Thajsko největším exportérem na světě. Dále vyváží textil, gumu, automobily, elektronická zařízení a šperky. Thajsko je také významnou světovou turistickou destinací a cestovní ruch představuje až 7% jeho HDP.

Měna a peníze

Základní měnovou jednotkou Thajska je Thajský Baht (THB) a zahrnuje jak mince, tak bankovky. Baht se dělí na 100 satangů. Při převodu na české koruny se lze řídit směnným kurzem, a to asi 100 BHT= 60 CZK. Ceny v Thajsku jsou přibližně stejné jako v České republice, mnohdy i nižší. Nejběžnější měnou pro směnu v Thajsku jsou americké dolary. Nejjistějším a nejvýhodnějším způsobem pro směnu jsou banky, opakem jsou poté směnárny v hotelech.

Banky

Používání kreditních a debetních karet a vybírání peněz z bankomatů je běžné ve větších městech, zatímco v odlehlejších částech je nezbytné mít u sebe hotovost. Nejrozšířenější karty jsou MasterCard a VISA. Otevírací doby bank jsou obecně od pondělí do pátku 9:30-15:30 a někdy také krátce v soboty.

Čas

Časový rozdíl mezi Thajskem a středoevropským časem činí v našem zimním období +6 hodin, v letním období +5 hodin. V Thajsku se nepoužívá rozdělení na letní a zimní čas.

thajsko-novy-web-006.jpgthajsko-novy-web-007.jpgthajsko-novy-web-014.jpg 
 

 

Elektřina

V Thajsku se používá střídavý proud o parametrech 220V/50Hz. To znamená, že se svými elektrickými zařízeními nebudete mít problém. Je však nutné si s sebou vozit adaptér, jelikož zástrčky jsou „amerického typu“ s plochými kolíky. Nicméně většina hotelů disponuje univerzálními zástrčkami.

Telefonování

Mobilní sítě v Thajsku jsou moderní a fungují prakticky stejně jako v České republice. V zemi najdete také telefonní budky. V lepších hotelech pak často budete mít telefon na pokoj s možností volat i do zahraničí (často za příplatek). Místní předvolba je 0066.

Doprava

Thajský dopravní systém využívá jízdu vlevo. Další pravidla provozu jsou poměrně benevolentní. K pronájmu automobilu či motocyklu je nutné mít s sebou mezinárodní řidičský průkaz. Dopravní nehody jsou řešeny specificky – neexistuje povinné ručení a častokrát je vina uvalena na cizince. Proto je lepší pronajímat si auta od větších poskytovatelů s dobrý pojištěním. Celkově je lepší využívat taxi služby nebo si pronajmout auto s řidičem, který Vám může posloužit také jako průvodce. Ceny pronájmu jsou přibližně:

  • automobil 1000-1500 THB/den,
  • řidič 500-700 THB/den,
  • motocykl (zejména v letoviscích a na ostrovech) 150 THB.

Zdravotní péče a opatření

Thajsko disponuje dobrými hygienickými podmínkami. I přes povahu exotické destinace, není v Thajsku vyžadováno žádné speciální povinné očkování. Výskyt tropických chorob jako malárie je v současné době mizivý a pokud se nepohybujete v malarických oblastech (džungle u hranic s Malajsií) není nutné využívat ani antimalarika. Povinné očkování tedy sice vyžadováno není, ale před cestou je vhodné se ujistit, jaká je v zemi aktuální situace a zvážit případná doporučená očkování (např. proti žloutence typu A i B, břišnímu tyfu a popř. i encefalitidě). Proti hmyzu si určitě pořiďte kvalitní repelent či využívejte další osvědčené metody.

K pití, čištění zubů či přípravě ledu používejte pouze balenou vodu a konzumujte mléčné produkty vyrobené pouze z převařeného mléka.

thajsko-novy-web-001.jpgthajsko-novy-web-002.jpgthajsko-novy-web-009.jpg 
 

 

Víza

Při vstupu do Thajska musíme mít platný pas ještě nejméně půl roku dopředu. Od 11. 8. 2011 nepot­řebují občané ČR pro vstup a pobyt na území Thajského království do 30 dnů za účelem turistiky víza. Pokud ke vstupu na území Thajska bude použit pozemní přechod, je maximální dovolená doba pobytu pouze 15 dnů. Ke vstupu do země je nutné předložit platný cestovní doklad, jehož platnost je v době vstupu více než 6 měsíců, a prokázat finanční prostředky ve výši 10.000 THB na osobu nebo 20.000 THB na rodinu.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.