Thajsko

Exkurze V Thajsku

Rychlá kalkulace hotelu

Thajsko
Odlet
Nocí v hotelu
Pimalai Resort & Spa
Hotel

Pro hotel Pimalai Resort & Spa není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Pimalai Resort & Spa.

Typ pokoje
Strava

Letecká společnost
Bonus
EUR
Cena zájezdu
- /osoba
Původní cena
-/osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Akční sleva
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Počítáme cenu Vašeho zájezdu. Vyčkejte prosím.
Počítáme cenu
Vašeho zájezdu.
Vyčkejte prosím.

Thajsko můžeme rozdělit do pěti oblastí, a to na sever, severovýchod, východ, centrální část a jih. Každá oblast nabízí jedinečné kulturní, historické a přírodní zajímavosti od severních vrcholků s divokou zvěří a horskými kmeny přes centrální část s rýžovými poli a přes severovýchodní plošinu hraničící s řekou Mekong až po velkolepé pláže a ostrovy na jihu. Podívejte se na výčet těch nejzajímavějších míst této překrásné a rozmanité asijské země.

  • Sever – Chiang Mai, Sukothai
  • Centrální část – Bangkok, Kanchanaburi
  • Jih – ostrovy Phuket, Koh Samui, Koh Phi Phi, pláž Khao Lak, oblast Krabi
  • Východ- Koh Chang, Pattaya

 

Sever – kulturní a přírodní krásy

Chiang Mai

Thajská „Růže severu“ se může pochlubit jak přírodní, tak i kulturní rozmanitostí, celou řadou atraktivit a tradiční pohostinností. Chiang Mai v překladu doslova znamená „Nové město“, ale jeho historie sahá několik staletí do minulosti. Ve městě najdete nespočet starodávných chrámů, které z něj dělají buddhistické a kulturní centrum severu. Je to místo, kde se v souladu nachází moderní a tradiční thajská architektura. Nejznámějším z chrámů je pak Wat Phrathat Doi Suthep. Z města se můžete vydat také za objevování svěží zeleně, horských kmenů a za dobrodružnou turistikou.

Sukhothai

Sukhothai založené ve 13. století bylo prvním skutečně nezávislým thajským královstvím a zažíval opravdu zlatý věk. V překladu znamená „Úsvit štěstí“ a na území tohoto velkolepého města naleznete úchvatné chrámy a památky a historické centrum, které figuruje na Seznamu světového dědictví UNESCO.

thajsko-novy-web-008.jpg 
 

 

Centrální část – hlavní město a národní parky

Bangkok

Bangkok, nebo-li Město andělů, je místem kontrastů a přeměn. Na jedné straně Vás uchvátí svými historickými památkami, na druhé straně supermoderní architekturou. Rozkládá se na rovinatém území kolem řeky Chao Phraya, která rozděluje město na dvě části – východní a západní. Ve starém centru Bangkoku je umístěna většina starých chrámů a původních paláců. Čínská čtvrť je jednou z nejrušnějších a nejbarevnějších částí Bangkoku, kde se nachází úzké uličky plné krámků s nejrůznějším zbožím. Staré královské město je historickým srdcem Bangkoku s nádhernými originálními historickými stavbami a chrámy. Naleznete zde známý Královský palác, v němž stojí Wat Phra Kaew se Smaragdovým Buddhou nebo další památky jako je Wat Pho – nejstarší chrám ve městě, Národní muzeum nebo třeba chrámy Wat Mahathat, Wat Arun a mnoho dalších. Večer můžete navštívit některý z nepřeberného množství nočních klubů, salonů thajské masáže, barů nebo restaurací. Thajská kuchyně je uznávaná na celém světě, skončila na 4. místě co do výtečnosti (po Francii, Itálii a Hong Kongu) a to je záruka vysoké kvality.

Kanchanaburi

Oblast Kanchanaburi se stala významnou turistickou destinací se zaměřením na „outdoorové“ aktivity díky své nádherné krajině a okouzlující kráse. Nachází se jen dvě hodiny cesty z Bangkoku po silnici nebo železnici a je populární pro rybolov, rafting, kanoistiku, jízdu na horském kole, pozorování ptactva, pozorování hvězd, golf, sloní trekking a trekking v džungli. Můžete se těšit na několik známých vodopádů, pravěké jeskyně, národní parky jako Erawan či Srinakarind, klidné řeky, pralesy a jiné.

 thajsko-novy-web-023.jpg
 

Jih – kouzelné ostrovy a pláže

thajsko-novy-web-003.jpg 

Phuket

Phuket leží přibližně 700 kilometrů jižně od Bangkoku a je jedním z nejoblíbenějších letovisek. Je největším thajským ostrovem a s pevninou jej spojuje most „Saphán Sarasim“ (Most milenců). Má krásné pláže, azurově modré zátoky s korálovými útesy a bujnou vegetací.

 

 

Koh Samui

Koh Samui, idylický ostrov kokosových palem je tajným tipem pro nenucenou dovolenou u moře v půvabném prostředí. Ostrov je vzdálen hodinu a půl letu na jih od Bangkoku. Do poloviny osmdesátých let byl znám jen pár nezávislým cestovatelům, dnes jeho krásy objevuje stále větší počet návštěvníků. Krajina je krásná a půvabná: kokosové palmy kam oko pohlédne, osamělé pláže a bizarní skalní útvary.

 thajsko-novy-web-019.jpg
 

 

Koh Phi Phi

Ko Phi Phi jsou dva malé ostrůvky ležící asi dvě hodiny plavby od ostrova Phuket. Ostrovy jsou stvořené pro milovníky přírody, potápění a šnorchlování. Jsou tady nádherné pláže a tyrkysově modrá voda. Nenajdete ovšem žádné silnice ani letiště, ostrov je dosažitelný pouze lodí. Objevíte zde ten pravý ráj.

 thajsko-novy-web-001.jpg
 

 

Khao Lak

Khao Lak jedna z nejnovějších plážových destinací na jihu Thajska vzdálená asi 1,5 hodiny od letiště v Phuketu. Pusté sněhobílé pláže s tropickými lesy omývá průzračně čistá voda Andamanského moře. V exotických národních parcích Lam Ru a Khao Sok můžete mimo jiné spatřit největší rostlinu světa reflézii, nosorožce, slony, gibony, medvědy či tygry. Toto místo je nepřekonanou výzvou nejen pro milovníky přírody, ale i pro ty, co touží po kompletní relaxaci.

 

Krabi

Krabi donedávna opomíjený kout jižního Thajska je dnes jedním z přírodně nejzajímavějších míst Andamanského pobřeží. Nachází se zde řada krasových útvarů, bujná zeleň a tyrkysové moře pak vytvářejí nezapomenutelné scenérie. Hotelů je zde stále poměrně málo, proto je Krabi jako stvořené pro poklidnou dovolenou v přírodě. Řada pláží je zde dostupných pouze lodí. Pláž Hat Phra Nang patří mezi nejúchvatnější pláže Thajska.

 thajsko-novy-web-012.jpg
 

Východ – živá i klidná dovolená u moře

Pattaya

Pattaya je nejznámější thajské přímořské letovisko na břehu Siamského zálivu, vzdálené dvě hodiny jízdy od Bangkoku. Nabízí dlouhé pláže s jemným pískem, vodní sporty, levné občerstvení a plážové masáže v nepřeberném množství. Můžete podniknout nespočet výletů za exotickými zajímavostmi v okolí. Pattaya usíná až časně nad ránem. Nelze ani vyjmenovat všechny možnosti, jak strávit volné večery, lze Vám však zaručit, že na pulzující noční život budete ještě dlouho vzpomínat.

 thajsko-novy-web-022.jpg
 

 

Koh Chang

Koh Chang je hornatý ostrov nacházející se v severovýchodní části Siamském zálivu nedaleko hranice s Kambodžou. I přesto, že tento nádherný ostrov s nádherným vnitrozemím, krásnými plážemi a palmovými háji navštěvuje čím dál více turistů, stále si uchovává svůj původní ráz. Užijí si jej zejména lidé, kteří od své dovolené očekávají klid a lenošení na sluncem vyhřáté pláži.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.