Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah

 

Ras al Khaimah (RAK) je nejsevernější ze Spojených arabských emirátů. Zabírá území o rozloze 1680 km². Nachází se mezi pohořím Hajjar Mountains na východě a Arabským zálivem na západě. Svými hranicemi sousedí se sultanátem Omán. Šejk Saqr bin Mohammed Al Qasimi byl vládcem emirátu Ras Al Khaimah od roku 1948. Jeho syn Saud bin Saqr Al Qasimi byl jmenován korunním princem a zastupujícím vládcem v červnu roku 2003.

ras-al-khaimah-novy-web-006.jpg 
 

 

Mezi turisty je velmi oblíben. Je klidnější, než Dubaj, je levnější, než Dubaj a přitom se do Dubaje dostanete za hodinu po dálnici (cca 100 km).

Město Ras Al Khaimah je rozděleno zátokou na dvě části. V západní části známé jako „Stará Ras Al Khaimah“ najdete úřady vlády, vzdělávací instituce, nákupní centra, hotely, obytné oblasti a nově budované projekty (umělé poloostrovy). Východní část města známá jako „Al Nakheel“ je sídlem budov soudu, několika úřadů a trhů. Dále je zde Ras Al Khaimah Exhibition Center, nemocnice a osídlená část většiny obyvatel města. Obě části města jsou spojeny mostem a sítí moderních silnic.

Za nákupy můžete vyrazit do nového centra města, jehož pomyslným středem je hypermarket Carrefour. Také se můžete vypravit do starého města s uličkami a malými krámky. Ras al Khaimah je dobrou alternativou příjemného koupání a levnějšího ubytování s dobrou dostupností do Dubaje.

ras-al-khaimah-novy-web-009.jpg 
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.