Ras Al Khaimah

Aktivity v Ras al Khaimah

Ras al Khaimah nabízí zážitky a aktivity různého druhu – od moře a pláže až po pouště a pohoří. Emirát Ras Al Khaimah je rájem celoročního slunečního svitu, nedotčených pláží, svěžích mangrovníkových stromů a terakotových dun, jakož i úžasných výhledů majestátního pohoří Hajar včetně nejvyšší hory SAE – Jebel Jais.

 

 

Zipline Jais Flight 

Nejdelší zipline na světě o délce 2,83 km se nachází právě v emirátu Ras Al Khaimah. Vyzkoušejte si tři minuty adrenalinového dobrodružství ve výšce až 1680 metrů nad Arabským zálivem, při kterém proletíte rychlostí od 120 do 150km/h přes hluboké rokle, kaňony a vrcholy hor.

rak-001.jpg 
 

 

 

Jais Sky Tour

Jais Sky tour Vás provede složitou trasou šesti zipline drah, které měří od 337 metrů po více než 1 km a umožní Vám zažít adrenalinový let průměrnou rychlostí 60km/h. Na ziplině se Vám naskytne mimořádný pohled z ptačí perspektivy, kde ve speciálně upraveném postroji pro co nejmenší odpor vzduchu proletíte 5 km mezi tyčícími se vrcholy hřebenů pohoří Hajar.

rak-002.jpg 
 

 

 

Kajak

Půjčte si kajaky a vydejte se přes mangrovníky v Ras Al Khaimah kde zažijete pohled na jedinečný mořský ekosystém s množstvím různých ptáků a vodních živočichů. K dispozici jsou i stojící šlapadla, pro ty kteří chtějí vidět mangrovníky z jiné perspektivy.

rak-004.jpg 
 

 

 

Suwaidi Pearls

Lov perel je dodnes považován za jednu z nejcennějších tradic Spojených arabských emirátů. Právě tuto aktivitu můžete zažít na vlastní kůži v perlové farmě Suwaidi, která se nachází v Al Rams, nejsevernější oblasti emirátu Ras Al Khaimah. Podnikatel Abdulla Al Suwaidi vzdal hold hostorii lovu perel otevřením perlové farmy na počest svého zesnulého dědečka Mohammeda. Suwaidi je velmi hrdý na to, že sám přispívá k oživení této neuvěřitelné, již téměř zaniklé tradice. Má rozsáhlé znalosti o lovu perel a jeho celkovém významu v kultuře emirátů. Seznamte se s historií tohoto vztahu člověka a oceánu as tím, jak je region Ras Al Khaimah s oblibou nazýván perla Emirátů.

 rak-005.jpg
 

 

 

Jais Sledder

Při jízdě na bobové dráze Jais Sledder sedíte na nízko položené trati. Při sjezdu pohořím Hajar rychlostí až 40 km/h budete mít nádherné výhledy na horská panoramata a úchvatné pobřeží. Rychlost se zdá být až desetkrát vyšší, jelikož sedíte opravdu blízko země.

rak-006.jpg 
 

 

 

Pevnost Dhayah

Hrdě se tyčící stavba připomínající hrad, která je dokonce zapsána v seznamu světového dědictví UNESCO Vám mimo jiné poskytne nádherný výhled z hor přes palmy a zeleň až na sousední Omán. Tato pevnost je jedinou dochovanou pevností ve Spojených arabských emirátech, v minulosti sloužila i jako sídlo vládnoucího šejka.

 rak-007.jpg
 

 

Emirát Ras Al Khaimah nabízí spoustu volnočasových autentických zážitků od perlové farmy až po horská dobrodružství. Prozkoumejte rozmanitou zemi a adrenalinové aktivity a vyberte si ze spousty aktivit tu, která Vás nejvíce láká.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.