Seychely

Seychely

Rychlá kalkulace hotelu

Seychely
Odlet
Nocí v hotelu
Patatran Village Hotel
Hotel

Pro hotel Patatran Village Hotel není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Patatran Village Hotel.

Typ pokoje
Strava

Letecká společnost
Bonus
EUR
Cena zájezdu
- /osoba
Původní cena
-/osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Akční sleva
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Počítáme cenu Vašeho zájezdu. Vyčkejte prosím.
Počítáme cenu
Vašeho zájezdu.
Vyčkejte prosím.

 

Seychely patří mezi turisticky nejpopulárnější destinace v Indickém Oceánu. Toto souostroví prošlo zajímavým historickým vývojem kolonií až k dnešní podobě s charakterem exotické turistické destinace s jedněmi z nejlepších pláží na světě a nedotčenou přírodní rozmanitostí.

Pouhé jméno Seychely vykouzlí ráj tropické přírody. Přesto i ta nejživější představa se jen sotva vyrovná skutečné kráse. Seychelské ostrovy nabízí jedinečnou faunu a flóru, kterou nenajdete nikde jinde na světě, pohádkové pláže s bílým pískem i průzračnou vodu Indického oceánu. Není zde žádná masová turistika ani znečištění přírody. Nepotřebujete vstupní víza ani očkování.

Může se nám nabízet představa, že Seychely se skládají pouze z malých ostrůvků, které se nacházejí nedaleko sebe. Tak to ovšem není. Najdeme zde několik větších ostrovů, které tvoří základ „vnitřních ostrovů“ a nespočet menších ostrůvků, jenž představují „vnější ostrovy“ na ploše až 400 000 km2.

 seychely-novy-web-024.jpg
 

 

Základní informace

  • Počet obyvatel: cca 90 000
  • Hlavní město: Victoria (situováno na hlavní ostrově Mahé, cca 26 000 obyvatel)
  • Rozloha: 455 km2 pevniny
  • Oficiální název: Seychelská republika

 

Praktické informace o Seychelách

Geografie a poloha

Seychelská republika zaujímá rozlohu o 400 000 km2, přičemž pouze 455 km2 tvoří pevnina 155 ostrovů. Je to souostroví nepřeberné krásy, které se rozléhá mezi 4 a 10° jižně od rovníku. Od východoafrických břehů jsou Seychely vzdáleny 480 až 1600 km.

Ze 115 ostrovů patří 41 k nejstarším středo-oceánským granitovým ostrovům na světě a zbylých 74 představují korálové atoly v rámci „vnějších ostrovů“.

Granitové ostrovy se seskupují kolem hlavního ostrova Mahé, který je domovem mezinárodního letiště a hlavního města Victoria. Okolní ostrovy zahrnují hlavně Praslin a La Digue. Tyto „vnitřní ostrovy“ vytvářejí kulturní a ekonomický středobod Seychel a zahrnují většinu turistických lokalit a nejkrásnějších pláží.

Řada ostrůvků z vnější korálové skupiny sahá jen několik metrů nad hladinu moře, například Desroches, Alphonse, Bird.

Fauna a flóra na Seychelách

Seychely byly až do 18. století neobydlené, což vede k tomu, že mnohé druhy zvířat či rostlin jsou endemické. Seychely se dnes pyšní dvěma národními parky, sedmi mořskými parky a několika chráněnými oblastmi ve správě státu nebo nevládních organizací. 

Želvy obrovské v současnosti žijí už jen zde a jejich příbuzné želvy sloní na Galapágách. Kromě toho zde žijí kaloni, gekoni, scinkové a bodlíni. Každý z ostrovů se pyšní několika vzácnými druhy ptactva.

Nejběžnějšími stromy na Seychelách jsou přesličníky přesličkovité a palmy kokosové. Vyskytuje se zde přibližně 80 endemických druhů. Panenské pralesy se nyní nacházejí jen ve vyšších polohách ostrovů Silhouette a Mahé a ve Vallée de Mai na Praslinu. Tohle údolí je jedním ze dvou míst na světě, kde rostou obrovské palmy coco de mer (lodoicea seychelská). Tím druhým místem je blízky ostrov Curieuse.

Seychely jsou také oblíbenou destinací pro pozorování vzácného druhu ptactva a potápění. Krystalově čisté vody Indického oceánu otevírají zcela nový svět dobrodružství a zábavy. Podmínky pro potápění jsou perfektní. Jsou zde stovky různých druhů korálů, nad kterými můžete žasnout. Šnorchlování jen pár metrů od břehu Vám odhalí barevnou krajinu žijících korálů, mušlí a některé z 900 druhů ryb. Také nadšení rybáři shledají Seychely rájem. Moře je přeplněno marliny, žlutoploutvými, tuňáky a mnoha dalšími druhy ryb.

Lidé a náboženství

V současné době žije na Seychelách přibližně 90 000 obyvatel s multietnickými kořeny. Ostrovy v průběhu časů přivábily celou řadu lidí z celého světa a mezi nimi byli osvobození otroci, evropští osadníci, političtí vyhnanci, dobrodruzi nebo obchodníci všech původů od Arabů až po Číňany.

Z hlediska náboženství přetrvalo na hlavním místě římsko-katolické křesťanství, ale najdete zde také protestantské a anglikánské kostely. Mimo tyto žijí na hlavních ostrovech také muslimové, hinduisté a další.

Kultura a národní identita

Stejně jako na Mauríciu a Réunionu, spojuje zdejší společnost kreolská řeč, kuchyně a kultura. Přes 90 % obyvatel hovoří kreolštinou jako hlavním jazykem.

Zdejší rytmus práce se velmi liší od našeho západního, takže skutečně zde najdete božský klid. Asi 90 % Seychelanů žije na Mahé, zbylých 10 % většinou na Praslinu a na La Digue.

Tradiční kreolská kultura přežívá beze změn, což je vidět na místních tancích, hudbě, pohostinnosti, pověrách, jazyce a bezstarostném přístupu k životu.

Jazyk

Na Seychelách existují tři oficiální jazyky, a to kreolština, angličtina a francouzština. Mnoho místních mluví také plynule italsky nebo německy. Z hlediska domluvy tak pro turisty nenastávají žádné větší problémy.

Měna a peníze

Oficiální měna na Seychelách je Seychelská rupie (SCR), která se dále dělí na 100 centů a zahrnuje jak mince, tak bankovky. Při převodu na české koruny se 1 SCR = 1,7 CZK. Měnit koruny za rupie u nás je poměrně nevýhodné, proto je lepší vyměnit koruny za eura nebo dolary a na Seychelách následně za rupie. Na mnohých místech je možné platit také světovými měnami jako USD nebo EUR.

Je dobré u sebe mít jak hotovost, tak také kreditní kartu, kterou ale využijete převážně v hotelech a v hlavním městě.

Víza

Občané České republiky nepotřebují pro vstup na území Seychel víza. Můžete zde pobývat až 3 měsíce během období šesti měsíců ode dne prvního vstupu. Při vstupu je třeba předložit zpáteční letenku, rezervaci ubytování a prokázat dostatečnou finanční hotovost pro krytí nákladů pobytu. Vstup do země je možný letecky přes letiště Mahé a lodní dopravou přes přístav Victoria – Mahé.

Čas

Oproti České republice je na Seychelách časový posun v zimním období o +3 hodiny a v letním období o +2 hodiny. Na Seychelách tudíž nerozlišují zimní a letní čas.

Elektřina

Na Seychelách používají napětí o 230 V, zpravidla je ovšem potřeba adaptér, jelikož zásuvky jsou britského typu (tříkolíkové). Většina hotelů má adaptéry k dispozici.

Telefon a volání

Předvolba pro Seychely je +248 a pro české operátory zde funguje roaming. K dispozici je také možnost využívání služeb místního operátora jako Cable & Wirelles, který nabízí zahraniční hovory od cca 13 Kč/min, místní hovory kolem 6 Kč či SMS za méně než 1 Kč. Tento operátor nabízí také datové balíčky k internetu.

Zdraví a hygiena

Při příletu na Seychely není vyžadováno žádné očkování. Pouze pokud přilétáte z endemické oblasti výskytu žluté zimnice (subsaharská Afrika a Latinská Amerika včetně transferů) je nutné být očkován. Podstoupit ovšem můžete některá doporučená očkování jako proti žloutenkám obou typů, břišnímu tyfu či proti tetanu. Vždy je lepší se ale před cestou informovat o aktuální situaci v zemi a podniknout případné kroky. Doporučuje se také používat repelenty proti bodavému hmyzu, který může přenášet infekce.

Rozvod vody je obvykle ošetřený a relativně bezpečný. Pokud ale máte citlivější žaludek, je lepší pít vodu balenou, než riskovat zažívací potíže.

seychely-novy-web-013.jpgseychely-novy-web-015.jpgseychely-novy-web-019.jpg seychely-novy-web-002.jpgseychely-novy-web-003.jpgseychely-novy-web-007.jpgseychely-novy-web-008.jpgseychely-novy-web-014.jpg
 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.