Fujairah

Fujairah

Emirát Fujairah leží na východní straně Spojených arabských emirátů, je jediným emirátem umístěným u Indického oceánu. Na rozdíl od ostatních pouštních emirátů je Fujairah výjimečný svým úzkým pobřežním pásem na okraji horského terénu. To tvoří emirát plný jedinečných přírodních scenérií. Pohoří Hajar, které rozděluje Spojené Arabské Emiráty na dvě části, udržuje Fujairah oddělený od zbytku země. Díky tomu jsou vzdálenosti do Dubaje nebo Abu Dhabi delší.

Fujairah se v minulosti zabýval hlavně rybařením a zemědělstvím. Drsný a starodávný vzhled Fujairah je odrazem života tamních lidí, kteří jsou hrdí na své historické dědictví a přejí si sdílet své zážitky se zbytkem světa. Moře v emirátu Fujairah je pestřejší a zajímavější, než mělký Perský záliv emirátu Dubaj.

Pozor na zimní měsíce, díky horám a poněkud odlišnějšímu klimatu zde v zimě často a vytrvale prší. Tohle ale probouzí hory, vznikají vodopády a jezírka, vše ožívá a zelená se. Hotely v emirátu Fujairah jsou velmi kvalitních a luxusní. Samotný emirát není ale turistikou příliš zasažen. Lze zde vyrazit na netradiční výlety, např. jeepy do hor nebo na ománský poloostrov Mousandam za potápěním nebo jen na prohlídku skalnatých útesů a delfínů.

Emirát Fujairah je dobrou volbou, pokud hledáte na dovolené klid a netoužíte po častých návštěvách Dubaje a nakupování.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.