Maledivy

Maledivy

Rychlá kalkulace hotelu

Maledivy
Odlet
Nocí v hotelu
Atmosphere Kanifushi
Hotel

Pro hotel Atmosphere Kanifushi není dostupná online kalkulace. Cenu Vám rádi sdělíme na vyžádání – prosím vyplňte svůj požadavek v kontaktním formuláři. Detail hotelu Atmosphere Kanifushi.

Typ pokoje
Strava

Letecká společnost
Bonus
EUR
Cena zájezdu
- /osoba
Původní cena
-/osoba
Hotel,
- /osoba- /osoba
Naše ceny hotelů v Emirátech již zahrnují DPH ve výši 5%, poplatek obci ve výši 10% i poplatek za služby v ubytování ve výši 10%.
Dospělý
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Dítě do let
Garance nejlepší ceny
Transfer
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Český delegátDelegát      
- /osoba
Akční sleva
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dospělý
Dítě 2 až 12 let
Dítě do 2 let
Cena platí v případě volných míst v nejvýhodnější rezervační třídě
Podmínky zájezdu
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Dítě do let
Podrobnosti zájezdu
/dítě
Hotel,
- /osoba
Transfer
- /osoba
Český delegátDelegát
- /osoba
Letenka od
- /osoba
Počítáme cenu Vašeho zájezdu. Vyčkejte prosím.
Počítáme cenu
Vašeho zájezdu.
Vyčkejte prosím.

 

Více než 1190 maledivských korálových ostrovů představuje oblíbenou destinaci pro dovolenou strávenou v krásném tropickém prostředí. Je to ráj jak pro ty, kteří mají rádi relaxaci na bílých písčitých plážích, tak také pro milovníky potápění a vodních aktivit. Maledivské ostrovy jsou omývány tyrkysovým mořem, jenž nenaleznete nikde jinde na světě. Jedny z nejlepších pláží na světě naleznete téměř na každém ostrůvku, přičemž stále můžete objevovat jejich rozmanitost.

Maledivy se vyznačují nedotčenou přírodou, o kterou je náležitě pečováno a na kterou jsou místní obyvatelé hrdí. Ohleduplné chování je vyžadováno také od turistů. To platí jak o ostrovech, tak také o podmořském prostředí. Díky tomu pak můžete objevovat zákoutí korálových útesů pod mořskou hladinou při potápění či šnorchlování.

 maledivy-novy-web-018.jpg
 

 

Maledivské atoly

Maledivy jsou tvořeny jedním z nejkomplexnějších a nejživějších atolových systémů na světě. 26 přírodních atolů je kategorizováno do 20 administrativních jednotek, které mají vlastní jméno a vzájemně se liší. V současné době je možné pobývat v resortech, hotelích a jiných typech ubytování v každém atolu.

Atoly jsou prakticky rovinaté (nejvyšší bod 2,5 m n. m.) a vytváří prstencovitá uskupení, která zároveň slouží k ochraně před větrem a vlnami. Z téměř 2000 ostrovů je pouze okolo 200 obydlených a dalších přibližně 100 představuje exotické resortní ostrovy.

 

maledivy-novy-web-011.jpg 

Základní informace

  • Počet obyvatel: 349 000
  • Hlavní město: Malé (situováno na ostrově přibližně uprostřed souostroví)
  • Rozloha: 298 km2 (99% tvoří vodní plochy)
  • Oficiální název: Maledivská republika
 

 

Praktické informace o Maledivách

Geografie a poloha

Souostroví Maledivy se nachází v Indickém oceánu a při pohledu na geografii a topografii není na světě žádný protějšek této jihoasijské destinace. Maledivy jsou z 99 % tvořeny mořem a pouze 1 % tvoří země. Avšak toto 1 % je unikátním dílem přírody. 26 přírodních atolů se skládá z ostrovních řetězců a kanálů různých velikostí.

Maledivy jsou situovány na vrcholu obrovského podmořského pohoří a čítají okolo 1190 ostrovů a písečných pobřeží. Všechny ostrovy jsou obklopeny lagunami s křišťálově čistou vodou a jsou chráněny korálovými útesy s jedním z nejvíce velkolepých podmořských ekosystémů.

Lidé a náboženství

Aktuální populace Malediv čítá na téměř 350 000 obyvatel a dalších 60 000 registrovaných cizinců. Přibližně 100 000 obyvatel žije v hlavním městě Malé. Původní osadníci souostroví byli buddhisté, v současné době je ale hlavní náboženstvím sunnitská forma islámů. Obecně jsou Maledivci známí pro svou pohostinnost a přívětivost.

Jazyk

Tzv. „maledivština“ je originálně nazývána „dhivehi“ a je oficiálním jazykem na souostroví Malediv, i když zahrnuje několik dalších dialektů. Je to jazyk podobný některým indickým jazykům či jazyku na Srí Lance. Nicméně angličtina je dalším hojně používaným jazykem, kterým se domluvíte prakticky na celých Maledivách. Je používána také jako „business“ jazyk.

Měna a peníze

Na Maledivách můžete všude bez problému platit buď v USD, anebo si (nejlépe na letišti) směnit na místní maledivské rufie (Rf, MVR), které mají již mnoho let stanovený pevný kurz a to 1USD = 12,75 Rf, anebo 1 EUR = 17,18 Rf, popř. 1Rf = 1,6 CZK. Našim klientům doporučujeme všude platit buď platební kartou, nebo v USD z důvodu obtížnější směnitelnosti Rf zpět na USD v případě, že Vám zůstanou. V resortech lze platit všemi běžně používanými typy bankovních karet jako American Express, Visa Card, Master Card. V zemi fungují pobočky Maledivské Národní banky a také několik mezinárodních bank. Otevírací hodiny bank jsou obvykle od neděle do čtvrtku v čase 8:00-15:00.

Víza

Turistům je udělováno na letišti při příletu 30 denní turistické vízum na základě zpáteční letenky a dokladu – voucheru potvrzujícího zajištěné ubytování. Podmínkou je platný cestovní pas dalších 6 měsíců po návratu z Malediv. Pokud je Váš pobyt na Maledivách delší než 30 dní, musíte zažádat o výjimku na imigračním úřadě ještě před vypršením turistického víza. Poplatek za vystavení je 750 MRF (cca 1.700 CZK) a je jedno, zda si potřebujete prodloužit víza o jeden den nebo o měsíc. Maximální doba pobytu na Maledivách je 90 dní.

Čas

Maledivy jsou oproti našemu času v našem zimním období o 4 hodiny napřed, v letním období jsou o 3 hodiny napřed. Některé ostrovy jsou napřed ještě o další 0,5 – 1 hodinu oproti času v Malé, a to z důvodu, aby turistům poskytly „pocit“ delšího dne a klienti si mohli přispat.

Elektřina

Na Maledivách neexistuje jednotný rozvod elektrické energie, proto každý resort má svůj vlastní naftový generátor. Napětí kolísá mezi 220 V – 240 V. Mnohé resorty mají zásuvky pro více typů zástrček, nejpravděpodobněji se však setkáte se zásuvkou britského typy, pro kterou potřebujete redukci.

Telefonování a roaming

Telefonní služby jsou zajištěny dvěma zdejšími operátory Dhiraagu a Ooredoo . Před cestou Vám však doporučujeme prověření aktuální dostupnosti sítě u Vašeho mobilního operátora. Předvolba pro Maledivy je +960.

Internet

Téměř každý hotel, resort a restaurace disponuje vlastním WiFi připojením pro své hosty. Na většině území Malediv navíc fungují také poskytovatelé datových balíčků na základě sítí 3G a 4G.

 maledivy-novy-web-020.jpgmaledivy-novy-web-028.jpgmaledivy-novy-web-003.jpgmaledivy-novy-web-005.jpgmaledivy-novy-web-007.jpgmaledivy-novy-web-017.jpg
 

 

Spropitné

Jste-li spokojeni se servisem, je zvykem dát personálu, který Vás po dobu Vašeho pobytu obsluhoval (číšníci, pokojské, barmanovi), spropitné ve výši cca 10 – 15 USD/dvojice/týden. Nosičům zavazadel či pomocníkům s výstrojí při potápění je slušnost dát 1 USD nebo 10 Rf.

Zdraví a hygiena

Maledivy se mohou pochlubit extrémně nízkým výskytem jakýchkoliv onemocnění či zdravotních potíží, žádná očkování nejsou povinná. Jedinou výjimku tvoří povinné očkování proti žluté zimnici – to však platí pouze pro ty turisty, kteří přijíždějí ze země, kde se toto onemocnění vyskytuje. Drtivá většina resortů má k dispozici vlastní ordinaci se zdravotníkem, který Vám v případě potřeby poskytne nezbytnou první pomoc a léky při lehčích zdravotních obtížích. V Malé je jedna velká státní nemocnice a rovněž soukromá klinika. Komáři nepředstavují žádné větší nebezpečí, neboť zde není dostatek sladkovodních ploch k jejich rozmnožování, každopádně k dispozici jsou obvykle na pokojích repelenty a odpuzovače hmyzu.

Doprava

K resortu budete z letiště dopraveni buď Air Taxi – hydroplánem, na hodně vzdálené ostrovy malým letadlem a naopak na bližší ostrovy rychlo-člunem. Cena transferu již bude zahrnuta v ceně Vašeho pobytu. Po Malé se pohybujete buď pěšky (centrum není příliš velké), nebo taxíkem v ceně 10 RF nebo 1 USD při jakékoliv vzdálenosti. Za zavazadlo se připláci 5 Rf. Spropitné není třeba dávat. Z letiště do Malé Vás přepraví rybářská loď, která jezdí v pravidelných 15 min. intervalech tam a zpět a zaplatíte opět 10 Rf nebo 1 USD/1 cesta.

Důležitá čísla

V případě potřeby se můžete obrátit na velvyslanectví ČR v Indii v New Delhi. Tel. +9111–26110205, 26110318, 26110382, 26886218, email: newdelhi@embasy.mzv.cz Maledivský úřad pro cestovní ruch (Maldives Tourism Promotion Board) Tel. 323 228 a sídlí v budově Maledivské banky. Tísňové linky: Pohotovost Tel. 102, Hasiči Tel. 118, Policie Tel. 119

 maledivy-novy-web-023.jpgmaledivy-novy-web-026.jpgmaledivy-novy-web-027.jpg
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.