Iveta Mlejnská, první cesta na Maurícius, 2012

Praha - Paříž - Maurícius
-------------------------


Na Maurícius jsem vycestovala na přelomu podzimu a zimy, tedy za začátku maurícijského léta. Během dlouhého jedenáctihodinového letu z Paříže jsem se již nemohla dočkat, až po příletu uložím svůj zimní kabát na dno kufru a vyměním teplý svetr do letadla za lehké letní šaty. Na maurícijském letišti mě dlouho nezdrželi – u přepážky jsem odevzdala dokumenty vyplněné v letadle, vouchery prokázala, že mám na ostrově kde bydlet, a zamířila jsem do příletové haly, kde už čekal usměvavý řidič CK Emotions s uvítacím koktejlem. Studený ručník, který jsem dostala na osvěžení, po dlouhém letu rozhodně přišel vhod.

Pohádkové přivítání
-------------------

.=
Trvalo asi hodinu, než mne řidič dovezl k mému prvnímu hotelu – **Le Récif Attitude** u západního pobřeží ostrova. Po únavné cestě mne na recepci potěšili welcome drinkem. Jak je zde zvykem, přišel mne přivítat sám ředitel hotelu. To nejlepší na mne však teprve čekalo. Když jsem otevřela dveře svého pokoje Deluxe Beachfront, rozprostřel se přede mnou nádherný výhled na oceán. Zbytek dne jsem strávila relaxací na balkoně, příjemnou masáží v hotelových lázních a samozřejmě také koupáním v Indickém oceánu. Večeřela jsem s našimi maurícijskými partnery přímo na pláži, za zvuků vln a za svitu svíček a měsíce. Když jsem v noci vyšla na balkon, vrhal na oceán bílé světlo obrovský stříbrný úplněk, laguna poklidně šuměla a nebe bylo poseté hvězdami. Romantičtější přivítání si pro mne Maurícius snad připravit nemohl.

Hurá do práce...
----------------

Většina turistů jezdí na Maurícius za relaxací. Já jsem naopak přijela pracovat. Mám úkolem bylo poznat a navštívit co nejvíce plážových hotelů za příznivou cenu a vybrat ty nejlepší, které bychom mohli zařadit do nabídky CK Modrý Maurícius. To znamenalo každodenní stěhování, prohlídky a setkávání se s místními obchodními partnery. Na cestách mne překvapila srdečnost domorodých obyvatel a nepředstíraná pohostinnost hotelového personálu. Když místní viděli, že cestuji sama, ptali se, jak se mi tu líbí a odkud jsem.

Sever a severozápad
-------------------

.=
První den jsem se motala kolem severozápadního pobřeží ostrova. Pro dostatečný přehled o tom, jak vypadají ty nejlepší služby, jsem se nejprve vydala do pohádkového resortu **Trou aux Biches 5*****+**, kde si hosté užívali dovolenou ve fantastických vilkách s vlastním bazénkem. Poté bylo třeba se vrátit do reality a navštívit hotel **Merville 3*****, který mě mile překvapil nádherně kvetoucí zahradou, zrekonstruovanými pokoji Deluxe a množstvím aktivit a vodních sportů zdarma. Originálním konceptem zaujal hotel **Veranda Pointe aux Biches**, kde mohou hosté díky písečným cestičkám chodit celou dovolenou bosi. Novinkou je zde nádherné křídlo Sandy Lane s pokoji pouze pro dospělé. Tato kategorie předčí i leckteré 4* hotely. Pro cestovatele, kterým naopak stačí jednoduchý malý hotýlek, je skvělou volbou **Coin de Mire Attitude 3***** s příjemným areálem i panoramatickou pláží. Nemohla jsem minout ani hotel** Le Cannonier** - nejoblíbenější destinaci pro rodiny i páry s živými bary a třemi plážemi.

Dvě noci v Grand Baie
---------------------

.=
Noc jsem strávila v hotelu **Veranda Grand Baie**, jen pár kroků od městečka Grand Baie. Již na začátku mi bylo jasné, že tohle bude jeden z našich nejlepších 3*** hotelů. Prostor, jaký nabízí vyšší kategorie pokojů, předčí i luxusní resorty. Vybavení je úplně nové a nabídka aktivit přímo v hotelu široká. Ideální místo pro aktivní dovolenou poblíž městečka. Největší slabinou Verandy Grand Baie byla vždy pláž, která je velmi malá a orientovaná na přístav. Velmi záhy jsem ale zjistila, že cca 3minuty chůze po pobřeží severním směrem potkáte nádhernou klidnou plážičku. A pokud budete mít štěstí jako já, budete se na ní slunit sami.

.=
Další večer jsem se stahovala jen "k sousedům" - do 4**** resort **Le Maurícia**. Jedná se o větší hotel, kde jsem si užila hlavně rozmanitou stravu, šnorchlovací vyjížďku ke korálovému útesu a fantastické lázně, ve kterých zapomenete, že kousek od Vás leží rušné městečko.

 

Za přírodou i za nákupy
-----------------------

.=
Během poznávání ostrova jsem si užila focení krásného pobřeží u Roches Noires, prohlídku úžasné botanické zahrady Pamplemousses s baobaby, lekníny a stovkami exotických palem, nákupy v Grand Baie i v outletech místních továren na značkové oblečení a kabelky. Krásným zážitkem byla také návštěva hinduistického chrámu, při které jsme s řidičem sledovali, jak věřící přecházejí po žhavých uhlících. Nejvíce mne však uchvátila cesta do hor na jihozápadě ostrova. Pohled na tyrkysově modré laguny při pobřeží lemované bílou linkou korálového útesu doporučuji každému. Cestou se zastavte ochutnat výborný mauricijský rum v Chamarel, podívejte se na barevné vyvřeliny Seven Coloured Earth a vychutnejte svěží podnebí tropického lesa, kde potkáte spoustu barevného ptactva a také opice.

Krásné pláže východního Maurícia
--------------------------------
Z obydleného a rušného severozápadu jsem se přesunula do oázy klidu a krásného koupání - na východní Maurícius. Krajina se změnila. Vesničky prořídly, pobřeží místy lemovaly působivé mangrovníky a laguny byla posetá malými postavičkami místních rybářů, brodících se po kolena ve vodě. Zatímco v Roches Noirs zdobily pobřeží černé kamenné vyvřeliny, v Belle Mare jsem se kochala kilometry širokých písečných pláží se skvělými podmínkami pro pořádné zaplavání. Všechny hotely, které jsem zde navštívila, lákají milovníky vodních sportů, plavání, šnorchlování a pobytu na zdravém mořském vzduchu: **Emeraude Beach, Veranda Palmar Beach, Le Tropical, Le Bougainville...**

 

Relax ve stínu Le Morne
-----------------------

.=
Po týdnu objíždění hotelů mne konečně čekaly alespoň tři dny opravdové dovolené na jihu a jihozápadě ostrova. Konečně jsem měla čas vychutnat si místní gastronomii a vystavit se příjemnému jižnímu sluníčku. Voda v oceánu měla v prosinci krásných 27 stupňů. Hotely na začátku sezony nebyly ještě plné, a tak jsem hojně využívala masáží, zkoušela místní fitness centra nebo se vydala na šnorchlovací výlet ke korálovému útesu. Zážitkem byla gurmánská večeře v exkluzivním hotelu **St. Regis**. Zde jsem si vyzkoušela, jaké to je, když máte k luxusnímu pokoji ještě osobního komorníka, a když den začíná sklenkou kvalitního šampaňského... Náročná byla naopak návštěva areálu hotelu **Heritage Awali**. Prohlídka ubytování spojená s návštěvou sesterského hotelu** Le Telfair**, vilového komplexu, plážového klubu, historického zámečku a golfového hřiště zabrala více než tři hodiny. Možností v tomto resortu je tolik, že ani aktivní klienti se opravdu nemohou nudit! V exotických destinacích plyne čas pomalu, místní se na Vás usmívají a všechny Vaše problémy zůstanou daleko na severní polokouli. Domů jsem se vrátila opálená, odpočatá a rozhodnutá zprostředkovat zážitek z pohádkové exotické dovolené co největšímu počtu klientů.

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.