Turkish Airlines

Letecká společnost Turkish Airlines

Turkish Airlines

 

Letecká společnost Turkish Airlines v posledních letech zaznamenává velký rozvoj a stává se jednou z nejúspěšnějších leteckých společností na světě, přičemž ve svém růstu i nadále pokračuje. Jen od roku 2008 společnost více než zdvojnásobila počet přepravených cestujících. Rozmach lze zaznamenat také v destinacích, kde Turkish Airlines operuje – od roku 2015 létá na 280 míst v Evropě, Asii, Africe a do Severní a Jižní Ameriky. Domovským letištěm společnosti je Istanbul Atatürk Airport

Turkish Airlines klade silný důraz na své služby světové kvality a povědomí o značce. Mezi nejvýznamnější získaná ocenění patří ty od Skytrax awards pro Nejlepší leteckou společnost Evropy, Nejlepší leteckou společnost jižní Evropy a Nejlepší leteckou třídu Premium Economy na světě v 2011, 2012 a 2013. Tento status si Turkish Airlines zachovalo také pro roky 2014 a 2015.

Mimo 280 destinací Turkish Airlines budete moci využít také více než 1000 dalších cílových míst díky členství společnosti ve Star Alliance, což je největší světová aliance leteckých společností v čele s Lufthansou, Austrian Airlines, Air China, United Airlines a dalších světově úspěšných leteckých společností.

Letecká společnost Vám nabízí 2× denně spojení Praha – Istanbul, trvající necelé dvě hodiny, a pro dálkové lety minimální čekací dobu v Istanbulu na lety na Blízký východ, do Asie a Afriky. Využijte výhod snadného spojení anebo navštivte toto úžasné historické místo spojující Evropu s Asií. Na palubách Turkish Airlines zažijete tu nejlepší světově oceňovanou kuchyni, na které si Turkish Airlines zakládá. Ve spolupráci s cateringovou firmou Do&Co připravují specialisté pětihvězdičková jídla pro všechny své lety.

turkish-airlines-002.jpg 
 

Servis na palubách Turkish Airlines

Při letu s Turkish Airlines si budete moci užívat komfortu a pohodlí s výběrem kategorií Business třída a Economy třída. K tomu je ještě k dispozici také Premium Economy, která je mezistupněm mezi dvěma zmíněnými výše.

 

Business třída

„Business class“ poskytuje cestujícím na dlouhé vzdálenosti prvotřídní a obměňované menu inovativní kuchyně, která je servírována s opravdovou tureckou pohostinností. Budete přivítáni „welcome drinkem“ a poté si dopřejete kulinářský zážitek. Na dlouhé vzdálenosti jsou podávány dvě plnohodnotná jídla s dodatečným občerstvením podle tureckých tradic. Těšit se můžete také na kvalitní kávu a celou řadu horkých i studených nealko nápojů. Na palubě najdete také plně vybavený bar s koktejly a pivem i vínem. Pro cestující na palubě mezinárodních letů je připraven „welcome drink“ a pečlivě připravená menu a občerstvení podle denní doby letu.

Co se týče zábavy, na palubách letounů B777, A340, A330, B737-800 při mezinárodních letech můžete využívat vlastní dotykové obrazovky a digitální systém Planet. Na výběr máte až 350 filmů a krátkých programů nejrůznějších žánrů včetně výběru pro děti. Dále je možné sledovat zprávy, poslouchat hudbu, rádio, audio knihy nebo hrát hry. K dispozici je také možnost odesílání a přijímání textových zpráv a e-mailů. Filmy, zprávy a krátké programy jsou nabízeny cestujícím na palubě letů s dobou trvání více než 2 hodiny.

Sedadla v business třídě se dají rozložit na 188 cm dlouhé lůžko (Boeing 777–300 a Airbus 330–300). Pokud si zakoupíte letenku v business class Turkish Airlines, pak máte možnost přečkat čekání na spoj v business lounge na letišti v Istanbulu i v mnoha destinacích po celém světě. Pokud není k dispozici business salónek Turkish Airlines, můžete navštívit salónky členů Star Alliance.

 turkish-airlines-005.jpg
 

 

Premium Economy třída neboli „Comfort Class“

Comfort class je unikátním produktem letecké společnosti Turkish Airlines. Cestující v této třídě se mohou těšit na „welcome drink“, kvalitní nabídku menu s čerstvými saláty, teplými pokrmy, dezerty, ovocem a sýry a také na nápojový servis s teplými i studenými či alkoholickými i nealko nápoji.

Co se týče zábavy, na palubách letounů B777, A340, A330, B737-800 a B727-800 při mezinárodních letech můžete využívat vlastní dotykové obrazovky a digitální systém Planet. Na výběr máte až 450 filmů a krátkých programů nejrůznějších žánrů včetně výběru pro děti. Dále je možné sledovat zprávy, poslouchat hudbu, rádio, audio knihy nebo hrát hry. K dispozici je také možnost odesílání a přijímání textových zpráv a e-mailů. Filmy, zprávy a krátké programy jsou nabízeny cestujícím na palubě letů s dobou trvání více než 2 hodiny.

Sedadla jsou široká 49 cm a rozteč je 116 cm (dostupné na letounech typu Boeing 777–300). Mezi sedadly je více místa než v ekonomické třídě.

Comfort class Turkish Airlines je mezistupněm mezi ekonomickou a business třídou. Na předávání cen Skytrax Awards Společnost Turkish Airlines získala ocenění pro Nejlepší sedadla Premium Economy.

turkish-airlines-007.jpg 
 

 

Economy třída

Pro mezinárodní lety společnosti Turkish Airlines jsou v třídě Economy pro cestující připraveny menu turecké i světové kuchyně z čerstvých a kvalitních ingrediencí. Druh pokrmů je určen podle denní doby letu. Na větší vzdálenosti je servírováno také další občerstvení. Palubní kuchyně vyhoví také speciálním požadavkům odvíjejícím se od diet či zdravotních a náboženstvích omezení.

Na palubách letounů B777, A340, A330, B737-800 a B737-900 při mezinárodních letech na Vás čeká spousta zábavy. Můžete využívat vlastní dotykové obrazovky a digitální systém Planet. Na výběr máte až 450 filmů a krátkých programů nejrůznějších žánrů včetně výběru pro děti. Dále je možné sledovat zprávy, poslouchat hudbu, rádio, audio knihy nebo hrát hry. K dispozici je také možnost odesílání a přijímání textových zpráv a e-mailů. Filmy, zprávy a krátké programy jsou nabízeny cestujícím na palubě letů s dobou trvání více než 2 hodiny.

Rozteč sedadel je 78 cm (letadla typu Boeing 777–300 a Airbus 330–300).

turkish-airlines-019.jpg 
 

 

Flotila Turkish Airlines

Letecká společnost Turkish Airline postupně rozšiřuje svou leteckou flotilu, aby byla moderní a poskytovala cestujícím dokonalé a spolehlivé služby. Společnost vlastní a provozuje celkem 286 osobních přepravních letadel a další 10 nákladních letounů. Do flotily patří:

 • Airbus A340–300
 • Airbus A330–300
 • Airbus A330–200
 • Airbus A321–200
 • Airbus A320–200
 • Airbus A319–132/100
 • Boeing B777–300 ER
 • Boeing B737–800
 • Boeing B737–700
 • Boeing B737–900 ER
 • Embraer E190 a
 • Embraer E195.

Exkurze v Istanbulu zdarma

Letecká společnost Turkish Airlines nabízí svým klientům při přestupu s delším čekáním na letišti Atatürk v Istanbulu exkurze zdarma. Stačí se po příletu dostavit na hotel desk office Turkish airlines a vybrat si nejvhodnější nabídku na daný den. Existuje vždy několik variant na jednotlivé dny a Vy se můžete vydat poznávat to, o co se zajímáte. Začátek a konec je vždy na letišti Atatürk.

Věrnostní program Miles & Smiles

S Turkish Airlines můžete využívat možnosti věrnostního programu Miles & Smiles, který vám umožňuje sbírat míle za své využité lety. Miles&Smiles také nabízí výhody prostřednictvím všech členských společností ve sdružení Star Alliance. Můžete tedy sbírat věrnostní míle nejen za lety se společností Turkish Airlines, ale také za lety všech členů sdružení Star Alliance.

Jakmile nasbíráte dostatečný počet mil, můžete za tyto míle získat letenky zdarma, slevy pro doprovázející cestující, upgrade do vyšší třídy pro sebe nebo své blízké a mnoho dalšího.

 turkish-airlines-004.jpgturkish-airlines-016.jpgturkish-airlines-017.jpg
 

 

Mám zájem o letenky

Destinácie sme precestovali. Poskytneme Vám osobné rady.